Brodnica - UKS Ósemka Toruń

Idź do spisu treści

Menu główne:

Brodnica

Zawody pływackie pod Patronatem
Burmistrza Miasta Brodnicy
19.05.2018


Sobotę pływacy Ósemki spędzili w Brodnicy, gdzie brali udział w zawodach pływackich pod patronatem Burmistrza Miasta Brodnica. Łącznie pływacy przywieźli 33 medale: 14 złotych, 8 srebrnych, 11 brązowych.

W kategorii najlepszych zawodników (suma punktów FINA za 2 starty):
1-sze miejsca: Oliwia Klonowska, Julia Jackiewicz, Adam Jackiewicz
2-gie miejsca: Natalia Czarnomska, Nikodem Dankowski, Wiktor Żywicki
3-cie miejsca: Artur Szyburski, Patryk Wyczółkowski

W stylu dowolnym zdobyliśmy 6 medali: 2 złote, 3 srebrne, 1 brązowy.
Złote: Oliwia Klonowska (25m), Julia Jackiewicz (50m)
Srebrne: Natalia Czarnomska (50m), Julia Szczodrowska (50m), Nikodem Dankowski (25m)
Brązowe: Patryk Wyczółkowski (50m)
Tuż za podium na czwartym miejscu uplasowali się: Martyna Motylewska, Artur Szyburski, Aleksandra Czynszak, Wiktor Żywicki, Miłosz Król, Igor Osiński.
Ponadto w czołowej ósemce miejsca zajmowali:
5-te: Iga Tkaczyk, Miłosz Wrześniewski, Maciej Śliwiński;
6-te: Oliwia Szczodrowska, Natalia Kubik, Igor Smułkowski, Weronika Giedrys, Maciej Prażniewski;
7-me: Jan Prusiński, Estera Sulowska, Natalia Plińska, Jagoda Banaszek, Oliwier Sulowski, Wojciech Markowski;
8-me: Patrycja Piechocka, Konrad Janiszewski, Bruno Kulik

W stylu klasycznym zdobyliśmy: 6 medali: 3 złote, 1 srebrny, 2 brązowe.
Złote: Artur Szyburski (25m), Wiktor Żywicki (50m), Adam Jackiewicz (50m) 37.63 rekord klubu w kat. 12 lat;
Srebrne: Natalia Kubik (50m)
Brązowe: Oliwia Szczodrowska (50m), Estera Sulowska (50m)
Ponadto w czołowej ósemce miejsca zajmowali:
4-te: Wojciech Markowski;
5-te: Jan Prusiński, Karol Marcinkiewicz;
6-te: Konrad Janiszewski, Wiktoria Gerke;
7-me: Zuzanna Ułanowicz.

W stylu motylkowym zdobyliśmy: 7 medali: 4 złote, 2 srebrne, 1 brązowy.
Złote: Oliwia Klonowska (25m), Natalia Czarnomska (25m), Julia Jackiewicz (25m), Adam Jackiewicz (50m) 32.97 rekord klubu w kat 12 lat
Srebrne: Patryk Wyczółkowski (25m), Igor Osiński (50m)
Brązowe: Natalia Lipińska (25m)
Ponadto w czołowej ósemce miejsca zajmowali:
4-te: Natalia Plińska, Miłosz Wrześniewski;
5-te: Martyna Motylewska;
7-me: Patrycja Piechocka, Matylda Cziczak.

W stylu grzbietowym zdobyliśmy: 10 medali: 2 złote, 1 srebrny, 7 brązowych.
Złote: Nikodem Dankowski (25m), Miłosz Król (50m) 34,79 rekord klubu w kat 13 lat
Srebrne: Natalia Lipińska (25m)
Brązowe: Iga Tkaczyk (25m), Jan Jackowski (25m), Matylda Kubik (50m), Maciej Śliwiński (50m), Igor Smułkowski (50m), Maciej Prażniewski (50m), Weronika Giedrys (50m)
Ponadto w czołowej ósemce miejsca zajmowali:
4-te: Rafał Szyburski, Aleksandra Czynszak, Victor Poray;
5-te: Ignacy Kardacz, Jagoda Banaszek, Bruno Kulik;
6-te: Bruno Fiszer, Aleksandra Giemza, Oliwier Sulowski, Julia Szczodrowska;
8-te: Zuzanna Oler, Patryk Bąbliński.

W sztafetach zdobyliśmy 4 medale: 3 złote, 1 srebrny.
Sztafeta 4x25m dowolnym
Złoty: sztafeta w składzie: Jan Prusiński, Patrycja Piechocka, Natalia Lipińska, Oliwia Klonowska
Srebrny: sztafeta w składzie: Nikodem Dankowski, Iga Tkaczyk, Artur Szyburski, Martyna Motylewska.
Sztafeta 4x50m dowolnym
Złoty: sztafeta w składzie: Patryk Wyczółkowski, Aleksandra Czynszak, Bruno Kulik, Natalia Czarnomska
Złoty: sztafeta w składzie: Matylda Cziczak, Zuzanna Ułanowicz, Natalia Plińska, Wojciech Markowski

 
 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego