DMW - UKS Ósemka Toruń

Idź do spisu treści

Menu główne:

DMW

Ogólnopolskich Drużynowych Zawodów Dzieci 10
Międzywojewódzkich Drużynowych Mistrzostw Młodzików 12 lat
7-8.06.2019 Bydgoszcz


Zajęliśmy I miejsce w klasyfikacji medalowej 11 lat.
W punktacji drużynowej zawodnicy 11 lat uplasowali się na 2. miejscu, a zawodnicy 10 lat na 3. miejscu.

Indywidualnie w Wielobojowych Mistrzostwach Województwa (punktacja za 3 starty):
1. miejsce dla Wiktora Żywickiego w kat. 11 lat;
2. miejsce dla Julii Jackiewicz w kat. 11 lat;
3. miejsce dla Natalii Czarnomskiej w kat. 10 lat;

Łącznie pływacy Ósemki przywieźli 13 medali:
8 złotych, 3 srebrne, 2 brązowe.

Indywidulanie medale wywalczyli:
Wiktor Żywicki: trzykrotnie złoto (100m i 200m dowolnym, 100m grzbietowym) i raz brąz (100m klasycznym), 2 nowe rekordy klubu w kat. 11 lat: 200m dowolnym 2:34.76; 100m grzbietowym 1:21.14;
Julia Jackiewicz: dwukrotnie złota (100m dowolnym, 50m motylkowym) i dwa razy srebro (200m dowolnym i 200m zmiennym);
Natalia Czarnomska: złoty na 50m dowolnym; ponadto Natalia zajęła 4-te miejsca na 50m grzbietowym i 100m zmiennym oraz 6-te na 50m klasycznym.

4 medale wywalczyły również nasze sztafety:
złoty - sztafeta dziewcząt 11lat 4x50m zmiennym w składzie: Adrianna Mulska, Natalia Plińska, Julia Jackiewicz, Matylda Cziczak;
złoty - sztafeta dziewcząt 11lat 4x50m dowolnym w składzie: Adrianna Mulska, Zuzanna Ułanowicz, Matylda Cziczak, Julia Jackiewicz;
srebrny - sztafeta chłopców 11lat 4x50m dowolnym w składzie: Igor Smułkowski, Wojciech Markowski, Marcel Podlaszczak, Wiktor Żywicki;
brązowy - sztafeta chłopców 11lat 4x50m zmiennym w składzie: Igor Smułkowski, Wiktor Żywicki, Wojciech Markowski, Marcel Podlaszczak.

Ponadto nasi pływacy zajęli również wiele cennych miejsc w czołowej ósemce:

Cziczak Matylda 50m motylkowy 4 m-ce
Janiszewski Konrad 100m klasyczny 4 m-ce
Mulska Adrianna 100m dowolny 4 m-ce
Smułkowski Igor 100m dowolny 5 m-ce
Banaszek Jagoda 50m grzbietowy 6 m-ce
Cziczak Matylda 100m dowolny 6 m-ce
Cziczak Matylda 100m grzbietowy 6 m-ce
Markowski Wojciech 200m dowolny 6 m-ce
Mulska Adrianna 200m dowolny 6 m-ce
Smułkowski Igor 100m klasyczny 6 m-ce
Smułkowski Igor 50m motylkowy 6 m-ce
Wyczółkowski Patryk 50m dowolny 6 m-ce
Szczodrowska Oliwia 50m grzbietowy 7 m-ce
Wachowska Justyna 50m dowolny 7 m-ce
Cziczak Matylda 200m zmienny 8 m-ce
Donczyk Łukasz 400m dowolny 8 m-ce
Markowski Wojciech 100m klasyczny 8 m-ce
Markowski Wojciech 200m zmienny 8 m-ce
Mulska Adrianna 50m motylkowy 8 m-ce
Szczodrowska Julia 100m motylkowy 8 m-ce
Szczodrowska Julia 200m klasyczny 8 m-ce
Szczodrowska Oliwia 100m zmienny 8 m-ce

Zawodnicy Ósemki poprawili w Bydgoszczy 43 razy rekordy życiowe, co również znalazło odzwierciedlenie w tabelach progresji. Łącznie reprezentanci Ósemki poprawili swoje dotychczasowe wyniki o 12%, co było najwyższym osiągnięciem ze wszystkich startujących klubów.

 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego