GP Kujaw - UKS Ósemka Toruń

VIII Grand Prix Kujaw w sprincie
24.03.2018 Inowroc
ław

W sobotę startowaliśmy w Inowrocławiu w ramach VIII Grand Prix Kujaw w sprincie. Wystartowało prawie 600 zawodników z 34 klubów. Ósemka była jedną z najliczniejszych ekip. Łącznie zawodnicy Ósemki wywalczyli 10 medali: 3 złote, 3 srebrne, 4 brązowe.

Złote medale zdobyły: Julia Jackiewicz na 50m dowolnym i 25m motylkiem oraz Oliwia Klonowska na 25m dowolnym. Ponadto Oliwia była trzecia na 25m klasycznym.

Srebrny medal zdobyli: Łukasz Donczyk na 100m dowolnym oraz Adam Jackiewicz na 50m klasycznym.

Brązowe medale powędrowały do: Bruno Fiszer na 25m grzbietem; Wiktor Żywicki na 50m klasycznym oraz Adam Jackiewicz na 50m motylkiem. Wynik Adama 33.88 jest nowym rekordem klubu w kat. 12 lat.

Sztafeta mieszana na dystansie 4x25m dowolnym uplasowała się na drugim miejscu. Sztafeta płynęła w składzie: : Julia Jackiewicz, Natalia Kubik, Igor Smułkowski, Wiktor Żywicki.

Julia Jackiewicz odebrała puchar w klasyfikacji najlepszej zawodniczki za 2 starty.

Oprócz miejsc medalowych nasi zawodnicy plasowali się również w czołowej ósemce w poszczególnych konkurencjach:
25m dowolnym
4. Natalia Lipińska; 5. Nikodem Dankowski; 6. Jan Prusiński; 8. Martyna Motylewska
50m dowolnym
5. Igor Smułkowski; 6. Julia Szczodrowska; 6. Wiktor Żywicki; 7. Bruno Kulik; 8. Natalia Kubik
25m motylkiem
5. Szymon Donczyk; 6. Natalia Kubik