Grand Prix Warmi - UKS Ósemka Toruń

Grand Prix Warmi

IV Grand Prix Warmii i Mazur w pływaniu

14-15.12.2019 Olsztyn

W sobotę i niedzielę braliśmy również udział w IV Międzynarodowym Grand Prix w pływaniu które odbywało się w Olsztynie. W tych  udział wzięło blisko 950 zawodników z Polski, Litwy, Łotwy, Ukrainy oraz Rosji. Konkurencje były więc obsadzone bardzo dobrymi zawodnikami, a na słupkach startowych stanęli również zawodnicy z czołówki polskich rankingów w kat. wiekowej 2008-2006.

Z zawodów przywieźliśmy aż 58 nowych "życiówek", moc wrażeń i 10 medali

Złoto wywalczyła:
Oliwia Klonowska -100m dowolny

Srebro zdobyła:
Julia Jackiewicz - 50m dowolny nowy rekord klubu
Oliwia Klonowska - 50m grzbietowy
Oliwia Klonowska - 50m motylkowy

Brąz zdobyła:

Julia Jackiewicz-50m grzbietowy  nowy rekord klubu
Oliwia Klonowska-50m dowolny  nowy rekord klubu
Julia Jackiewicz - 50m motylkowy
Oliwia Klonowska - 50m klasyczny
Natalia Lipińska - 50m grzbietowy
Natalia Lipińska - 50m motylkowy

Adam Jackiewicz ustanowił aż 5 rekordów klubu
na dystansach: 50m dowolnym, 50m grzbietowym, 50m klasycznym, 50m motylkowym i 100m zmiennym zajmując miejsca 4,5 lub 6, co idealnie obrazuje jak mocna konkurencja pojawiła się na zawodach.

Podczas zawodów reprezentowali nas również:
Ada Mulska, Zuzia Ułanowicz, Natalia Czarnomska, Matylda Cziczak, Jagoda Banaszek, Oliwa Szczodrowska, Julia Szczodrowska, Patrycja Dombrowska, Łukasz Donczyk, Konrad Janiszewski, Wiktor Żywicki, Marcel Podlaszczak, Patryk Wyczółkowski i Wojtek Markowski.

Wszyscy zajmowali miejsca w pierwszej dwudziestce swojej klasyfikacji i poprawili swoje życiówki. W zestawieniu postępów zawodników dało nam to 10 miejsce wśród 69 zgłoszonych klubów. \par

GRATULUJEMY