IMWKP

Indywidualne Mistrzostwa
Województwa Kujawsko - Pomorskiego
Rypin 2.03.2019

Miesiąc marzec pływacy rozpoczęli w Rypinie na Indywidualnych Mistrzostwach Województwa Kujawsko-Pomorskiego w Pływaniu.

Pływacy Ósemki wywalczyli 13 medali: 4 złote, 3 srebrne i 6 brązowych.

Na najwyższym stopniu podium uplasowali się dwukrotnie:
- Julia Jackiewicz: 50m dowolnym i 100m zmiennym
- Adam Jackiewicz: 100m i 200m klasycznym
Wyniki Adama 1:15.40 (100m) oraz 2:44.92 (200m) sa nowymi rekordami klubu w kat. 13 lat.
Ponadto Adam był drugi na 50m dowolnym. Z kolei Julia uplasowała się dwukrotnie na trzecim miejscu na dystansach: 50m grzbietem i 50m motylkiem.

Wiktor Żywicki wypływał srebro na 50m klasycznym i brąz na 100m zmiennym. Ponadto Wiktor był siódmy na 50m grzbietem i ósmy na 50m motylkiem.

Dwa brązowe medale wywalczyła Natalia Czarnomska na dystansach: 50m dowolnym i 50m motylkiem. Natalia była również siódma na 100m zmiennym i ósma na 50m grzbietem.

Brązowy medal zdobył również Stanisław Nawrocki na 50m dowolnym. Na 50m klasycznym Stanisław zajął piąte miejsce.

Pływacy Ósemki zajęli również kilka wartościowych pozycji tuż za strefą medalową.
Adrianna Mulska była trzykrotnie szósta: 50m dowolnym 50m grzbietem i 100m zmiennym.
Patryk Wyczółkowski zajął piąte miejsce na 50m dowolnym i siódme na 100m zmiennym.
Miłosz Król był szósty na 100m grzbietem i siódmy na 200m grzbietem.
Maciej Śliwiński dopłynąła na szóstym miejscu na 50m klasycznym oraz ósmym na 50m dowolnym.
Igor Smułkowski był piąty na 50m dowolnym i ósmy na 50m grzbietowym.
Wojciech Markowski zajął szóste miejsce na 50m klasycznym i ósme na 50m dowolnym.

Łącznie nasza ekipa przywiozła 46 nowych rekordów życiowych.

W kategorii najlepszych zawodników dzisiejszych mistrzostw: Julia Jackiewicz była druga w kat. 11 lat, a na trzecich miejscach Adam Jackiewicz w kat. 12-13 lat oraz Wiktor Żywicki w kat. 11 lat.

Na koniec zawodów odbyła się rywalizacja sztafet w dwóch kategoriach wiekowych: 10-11 lat oraz 12 lat i starsi. W młodszej kategorii sztafeta Ósemki zdobyła srebrny medal. Sztafeta płynęła w składzie: Julia Jackiewicz, Natalia Czarnomska, Igor Smułkowski, Wiktor Żywicki.

Dzisiejszy dzień był prawdziwym maratonem pływackim. Zawody zaczęły się o 9.30, a ostatnia konkurencja kończyła się po godzinie 20.00.