Idź do spisu treści

Menu główne:

Mogilno

MOGILNO 9.02.2019

Pływacy Ósemki bardzo pracowicie rozpoczęli miesiąc luty. W zeszłym tygodniu startowaliśmy w Mogilnie, a dzisiaj z okazji walentynek w Bydgoszczy. Łącznie z obydwu zawodów pływacy przywieźli 26 medali.

W zeszłą sobotę w Mogilnie pływacy wywalczyli: 17 medali, z czego: 7 złotych, 4 srebrne, 6 brązowych.

Patrycja Piechocka 25m motylkiem

W klasyfikacji na najlepszego zawodnika w kat 9 lat Nikodem Dankowski był pierwszy, a Artur Szyburski drugi. W tej samej kategorii Oliwia Klonowska była druga, a w kat 10 lat Natalia Czarnomska trzecia. W kat 8 lat Iga Tkaczyk zajęła pierwsze miejsce.

Zuzanna Oler uplasowała się tuż za podium na 50m klasycznym.
Na dystansie 50m grzbietem Ignacy Kardacz był czwarty, a Adrian Podlas piąty. Z kolei na 50m dowolnym Ignacy był piąty, a Adrian szósty.
Na dystansie 50m dowolnym Martyna Motylewska była czwarta, a Patrycja Piechocka dopłynęła na piątym miejscu.
Agnieszka Janukiewicz była siódma na 25m dowolnym oraz szósta na 25m grzbietowym.
Aleksandra Giemza ukończyła zawody na siódmym miejscu na 50m grzbietem.

Sztafeta 4x50m dowolnym w składzie: Natalia Lipińska, Patrycja Piechocka, Martyna Motylewska, Oliwia Klonowska złożona z zawodniczek 9 lat zajęła piąte miejsce w klasyfikacji open, czyli 12 lat i młodsi. Wynik 2:48.76 jest nowym rekordem klubu w kat. 9 lat.

Sztafeta chłopców 4x50m dowolnym wynikiem 2:56.37 ustanowiła rekord klubu w kat 9 lat. Sztafeta płynęła w składzie: Miłosz Wrześniewski, Artur Szyburski, Rafał Szyburski, Nikodem Dankowski.