- UKS Ósemka Toruń

Idź do spisu treści

Menu główne:

Indywidualne Mistrzostwa Młodzików 12 i 13 lat

W piątek i sobotę odbyły się w Bydgoszczy Międzywojewódzkie Drużynowe Mistrzostwa Młodzików 12 i 13 lat. Zawody tej rangi odbywają się w całej Polsce w poszczególnych regionach. W naszym województwie gospodarzem była SP 63 w Bydgoszczy. Jednocześnie rywalizacja miała rangę Indywidualnych Mistrzostw Województwa Młodzików.

4 razy na najwyższym podium stanęła Ala Sędłak. Były to następujące dystanse: 100m motylkiem, 400m dowolnym, 100m dowolnym, 200m zmiennym.
Ala również wygrała klasyfikacje punktową dziewcząt za dwa najlepsze starty.

W rywalizacji chłopców nasi zawodnicy ocierali się o podium finalnie lokując się tuż za nim.
Piotr Gilewski dwukrotnie był czwarty: 100m klasycznym (strata do brązu 0,1sek) i 200m klasycznym. Na 100m stylem dowolnym uplasował się na piątym miejscu.
Miłosz Król był trzykrotnie piaty: 100m motylkiem, 200m grzbietowym, 100m grzbietowym. Na 200m zmiennym Miłosz zakończył rywalizację na siódmym miejscu.
Igor Osiński zajął siódme miejsce na 100m grzbietowym oraz 2 razy 8. miejsce w stylu dowolnym na dystansach: 100m i 400m.

Srebrny medal wywalczyła sztafeta mieszana 4x50m stylem dowolnym w składzie: Ala Sędłak, Piotr Gilewski, Miłosz Król, Igor Osiński.
Sztafeta w tym samym składzie na dystansie 4x50 stylem zmiennym zajęła piąte miejsce.