11.11.2017

Plywam na medal

Kolejne zawody Pływam na medal za nami. Nasz toruński basen przy ul. Bażyńskich, z którego do tej pory korzystaliśmy, lata świetności ma już za sobą i udaje się na zasłużony remont. W tym roku gościliśmy 400 pływaków z 27 klubów na basenie uniwersyteckim w Toruniu. Zawody corocznie organizowane w okolicach 11 listopada w tym roku zbiegły się ze Świętem Niepodległości. Nie mogło zatem zabraknąć hymnu państwowego. Mazurek Dąbrowskiego zaśpiewany został przez uczennice Szkoły Podstawowej nr 8 w Toruniu pod kierunkiem pani Doroty Szymeczko. Wszystkich tych, którzy nie mogli być z nami w sobotę, a chcieliby posłuchać, zapraszamy do odsłuchania nagrania. Można je znaleźć na naszym profilu facebook.
W klasyfikacji medalowej zajęliśmy 2 miejsce tuż za Trójką Łódź. Zdobyliśmy łącznie 12 medali: 6 złotych, 1 srebrny, 5 brązowych.
Złote medale padły łupem dziewcząt. 2 razy na najwyższym stopniu stały: Oliwia Klonowska (25m dowolnym i 25m grzbietowym) oraz Alicja Sędłak (200m zmiennym i 400m dowolnym). Ponadto Oliwia na dystansie 25m dowolnym z wynikiem 20.00 ustanowiła również rekord klubu w kat. 7 lat. Złota powędrowały również do Julii Jackiewicz (50m dowolnym) oraz sztafety dziewcząt w kat. 9 lat i młodsi 4x50m dowolnym w składzie: Natalia Kubik, Adrianna Mulska, Matylda Cziczak, Julia Jackiewicz.
Oliwia Klonowska i Alicja Sędłak zostały również zwyciężczyniami klasyfikacji punktowej FINA za dwa starty w swoich kategoriach wiekowych.
Srebrny medal wypływała sztafeta chłopców 4x50m dowolnym w kat. 10-12 lat w składzie: Miłosz Król, Witold Sudziński, Michał Gołębiowski, Adam Jackiewicz.
Brązowe medale zostały wywalczone przez: Natalia Czarnomska (25m dowolnym), Julia Szczodrowska (50m dowolnym), Julia Jackiewicz (50m motylkiem), Wiktor Żywicki (50m dowolnym), Miłosz Król (100m grzbietem).
Kilka razy nasi pływacy plasowali się na najmniej ulubionym przez sportowców czwartym miejscu: dwukrotnie Łukasz Donczyk (50m dowolnym oraz 50m motylkiem) oraz Adam Jackiewicz (50m motylkiem oraz 200m zmiennym). Na czwartym miejscu ukończyli również zmagania: Estera Sulowska, Julia Szczodrowska, Mateusz Stasik, wszyscy na 50m „żabką”, oraz sztafeta chłopców 9 lat i młodsi 4x50m dowolnym w składzie: Wiktor Żywicki, Wojciech Markowski, Szymon Rogoziński, Igor Smułkowski.
Nasi pływacy zajęli również kilka miejsc w czołowej ósemce.
Adrianna Mulska 5 m-ce 50m dowolnym
Natalia Lipińska 8 m-ce 25m grzbietem
Maja Baczyńska 8 m-ce 50m klasycznym
Witold Sudziński 8 m-ce 200m zmiennym
Piąte miejsce zajęła sztafeta dziewcząt 4x50m dowolnym w kat 10-12 lat złożona w dużej mierze z zawodniczek młodszych. Skład sztafety: Julia Szczodrowska, Estera Sulowska, Alicja Weber, Alicja Sędłak.
Na ósmym miejscu ukończyła również wyścig nasza druga sztafeta chłopców 4x50m dowolnym w kat. 10-12 lat. Sztafeta ta złożona była z zawodników 10-letnich i płynęła w składzie: Łukasz Donczyk, Mateusz Stasik, Konrad Janiszewski, Konrad Fiszer.
Tegoroczne zawody Pływam na medal przeszły do historii. Cieszymy się, że nasze zawody wzbudzają zainteresowanie, oprócz klubów z regionu Kujaw i Pomorza gościliśmy również bardzo liczne ekipy z: Łodzi, Gdańska, Mławy, Gniezna, Kalisza.
Wszystkim klubom, zawodnikom, trenerom, opiekunom uczestniczącym w naszych zawodach bardzo gorąco dziękujemy za przyjazd i wspólną rywalizację.