Mikołajkowe zawody pływackie
9.12.2017 Bydgoszcz

Kilkoro zawodników reprezentowało nasz klub na XII Mikołajkowych Zawodach w pływaniu, które rozegrane zostały tradycyjnie na pływali Bryza w Bydgoszczy. Nasza ekipa wywalczyła tam 4 medale.

Martyna Motylewska zajęła 1 mce w konkurencji 25m grzbietowym kick (praca samymi nogami, ręce znajdują się na desce).

Oliwia Klonowska zajęła 2 mce na 25m dowolnym. Wynikiem 19.68 ustanowiła rekord klubu w kat. 7 lat. Ponadto Oliwia na 25m grzbietowym zajęła ósme miejsce.

Alicja Sędłak wygrała na dystansie 200m motylkiem ustanawiając rekord klubu w kat. 12 lat wynikiem 2:49.70. Na tym samym dystansie stylem dowolnym Ala zajęła 2 mce. Wynik 2:25.05 jest nowym rekordem klubu 12 lat.

Tuż za podium na 4. miejscu zawody ukończyła Iga Tkaczyk na 25m dowolnym oraz Natalia Czarnomska na 25m motylkiem. Natalia płynęła również na 50m dowolnym, gdzie zajęła szóste miejsce.

Natalia Lipińska była piąta na 25m dowolnym oraz szósta na 25m grzbietowym. Szósty na 25m grzbietem był również Nikodem Dankowski.