II Gand Prix Warmii i Mazur
16-17.12.2017 Olsztyn

Olsztyn – piękne warmińskie miasto otoczone lasami i jeziorami było w ostatni weekend miejscem zmagań pływaków w ramach II Międzynarodowego Grand Prix Warmii i Mazur w pływaniu. Odbyło się ono w kompleksie wodnym Aquasfera, gdzie wielokrotnie organizowano już zawody rangi mistrzostw Polski
.

Olsztyńskie Grand Prix przyciąga wiele bardzo silnych ekip. Oprócz drużyny gospodarzy Kormorana Olsztyn, czy też kilku silnych warszawskich klubów, które zdominowały zarówno klasyfikacje medalowe jak i punktowe, na pływalni pokazały się również bardzo mocne zespoły z Kaliningradu, Litwy i Łotwy.

Nasi pływacy mieli okazję pościgać się z bardzo dobrymi zawodnikami w swoich kategoriach wiekowych. Takie zawody są doskonałą okazją do sprawdzenia samego siebie oraz walki o nowe rekordy życiowe, a tych ostatnich poprawiono aż 27 na 56 osobostartów. Licząc razem z czasami zgłoszenia NT pływacy Ósemki przywieźli z Olsztyna 46 nowych życiówek.

W mocnej obsadzie pływacy wywalczyli 3 medale: 1 złoty i 2 brązowe.

Złoto powędrowało do Julii Jackiewicz na dystansie 50m motylkiem. Oprócz motylka Julia startowała również na 50m dowolnym, 50m grzbietem i 100m zmiennym. Na każdym z tych dystansów plasując się na czwartym miejscu.

2 brązowe medale wywalczył Adam Jackiewicz na 50m klasycznym i 100m zmiennym.
Wynik 1:21.02 na 100m zmiennym jest nowym rekordem klubu w kat. 11 lat. Adam poprawił również rekordy klubu na 50m motylkiem (34.82), 50m grzbietowym (37.51) i 50m dowolnym (32.15) zajmując odpowiednio: piąte, ósme i dziewiąte miejsce.

Lokaty w czołowej dziesiątce zajmowali również:
Miłosz Król na 200m motylkiem,
Natalia Kubik 7 m-ce na 100m klasycznym, 8 m-ce na 50m motylkiem, 9 m-ce na 50m dowolnym,
Wiktor Żywicki 7 m-ce na 100m zmiennym, 9 m-ce na 50m klasycznym 10 m-ce na 100m dowolnym.