---------------------------------------------------------------------
13.06.2015

Wczoraj i dzisiaj na pływalni „Bryza” w Bydgoszczy miały miejsce „Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików 12 lat II Runda”, w których uczestniczyła ekipa Ósemki Toruń.Drużynowo zajęliśmy wysokie trzecie miejsce. Indywidulanie nasi pływacy zdobyli 6 medali: 3 złote, 2 srebrne i 1 brązowy. W sztafecie nasza ekipa dwukrotnie była na drugim stopniu podium. Daria Zielińska zdobyła tytuł najlepszej zawodniczki zawodów.Pierwszy dzień zawodów rozpoczęła rywalizacja na dystansie 100 m motylkiem.
W kategorii dziewcząt na pierwszym miejscu dopłynęła Daria Zielińska i z czasem 1:12.77 ustanowiła nowy rekord klubu zawodników 12-letnich. Wśród chłopców na ósmym miejscu był Igor Gierej.Po motylku przyszedł czas na „żabkę”. Na dystansie 100m Ola Kubanek była druga z bardzo dobrym wynikiem 1:26.04. Wśród chłopców na tym samym dystansie o podium otarł się Kacper Kalinowski, który był czwarty. Maksymilian Weber był siódmy.Kolejnym dystansem było 200m stylem grzbietowym, gdzie do ostatnich centymetrów walczyła Daria Zielińska. Ostatecznie Daria była druga przegrywając złoto zaledwie o 0,11s, ale wyśrubowała rekord klubu na tym dystansie w kat. 12 lat do poziomu 2:35.91. Ola Kubanek była ósma. W kategorii chłopców Mateusz Dończyk również był na ósmym miejscu.
Ostatnią konkurencją indywidulaną pierwszego dnia zawodów było 400m stylem dowolnym. Zosia Bobińska była siódma, a wśród chłopców Janek Kowalewski był ósmy.Jak zwykle na koniec zawodów odbyły się wyścigi sztafetowe. Pierwszego dnia był to dystans 4x50m stylem dowolnym /sztafety mieszane/. Zawodnicy Ósemki stoczyli do samego końca bój z ekipą SP-63 Bydgoszcz. Ostatecznie zajęliśmy drugie miejsce ze stratą 0,28s do zwycięzców. Sztafeta płynęła w składzie: Ola Kubanek, Igor Gierej, Janek Kowalewski i Daria Zielińska.
Druga sztafeta Ósemki (Bartek Maciaszczyk, Zosia Bobińska, Mateusz Dończyk, Kacper Kalinowski) zajęła szóste miejsce.Drugi dzień zawodów rozpoczął dystans 100m stylem dowolnym. Daria Zielińska była pierwsza ze znaczną ponad sześciosekundową przewagą nad drugą zawodniczką.Kolejnym dystansem było 200m stylem klasycznym. Julia Baranowska była szósta. W kategorii chłopców Kacper Kalinowski zdobył brązowy medal, a Maksymilian Weber był piąty.Na 100m stylem grzbietowym Ola Kubanek była piąta.Na 200 m stylem zmiennym Daria Zielińska ponownie toczyła do ostatnich pociągnięć rękoma bój o zwycięstwo z zawodniczką z Rekina Bydgoszcz /podobnie jak dzień wcześniej na 200m grzbietowym/. Tym razem Daria wyszła zwycięsko, zajęła pierwsze miejsce i wynikiem 2:37.69 ustanowiła nowy rekord klubu dziewcząt 12 lat. Wśród chłopców na tym samym dystansie Kacper Kalinowski był piąty, a Janek Kowalewski ósmy.Dwudniową rywalizację kończyły sztafety mieszane 4x50m zmiennym. Powtórzyła się historia z poprzedniego dnia i nasi zawodnicy do samego końca walczyli o zwycięstwo. Ostatecznie zajęli ponownie drugie miejsce przegrywając o 0,23s, tym razem z Rekinem Bydgoszcz. Sztafeta płynęła w składzie: Daria Zielińska, Ola Kubanek, Igor Gierej, Janek Kowalewski
. Druga sztafeta Ósemki w składzie: Mateusz Dończyk, Kacper Kalinowski, Zosia Bobińska, Julia Baranowska zajęła szóste miejsce.W klasyfikacji punktowej dziewcząt najlepszą zawodniczką była Daria Zielińska.

Serdecznie Gratulujemy.
T.R.