Menu główne:

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
4.06.2015

Wczoraj odbyły się zawody „Pływam na Medal” Memoriał Konrada Orzechowskiego.
Dla większości naszych najmłodszych pływaków z kl. Ia był to pierwszy start na zawodach.
Dzieci zaprezentowały się dzielnie, z niecierpliwością czekały na swój start.
Nie przestraszyły się skakać do basenu na głębokość 3,5m (w szkole basen ma mniejszą głębokość).
Chociaż na temat głębokości basenu krążyły legendy pomiędzy dziećmi w szatni przed startem :O)
Nasi najmłodsi startowali na dystansach 25m stylem grzbietowym i 25m stylem dowolnym.
Miejsca na podium zajęli w kategorii dziewcząt 7 lat stylem grzbietowym:
I m-ce Julia Jackiewicz, II m-ce Natalia Kubik, III m-ce Natalia Plińska.
W tej samej kategorii, ale stylem dowolnym kolejność lekko zmieniła się
i tak: I m-ce Julia Jackiewicz, II m-ce Natalia Plińska, III m-ce Natalia Kubik.
Łącznie w klasyfikacji punktowej dziewcząt za dwa najlepsze starty kolejność była identyczna jak przy stylu dowolnym.
Pozostali nasi mali zawodnicy nie byli na podium, ale zajmowali miejsca w czołówce. Wszyscy ambitnie walczyli ustanawiając rekordy życiowe. Wszyscy w dobrych humorach opuszczali toruńską pływalnię.
Zmagania w starszych kategoriach wiekowych rozpoczęliśmy od 100m stylem grzbietowym. W kat. 14-16 lat II m-ce zajęła Zuzanna Grabowska, a III m-ce Zuzanna Frankiewicz. W kategorii 12 lat całe podium należało do zawodniczek Ósemki: I m-ce Ola Kubanek, II m-ce Julia Baranowska, III m-ce Patrycja Żymińska. Na tym dystansie PK /poza konkursem/ popłynęła Natalia Milewicz i wynikiem 1:14.65 poprawiła swój własny rekord klubu w kat. 14 lat.
Na tym samym dystansie wśród chłopców 12 lat Matusz Dończyk zdobył medal brązowy.
Na dystansach 50m stylem dowolnym Ala Sędłak zajęła I m-ce w kat 10 lat, natomiast
Kamila Josiak wypływała III m-ce w kat. 9 lat.
Wśród chłopców 10 lat Igor Osiński zajął I m-ce, a Piotr Gilewski II m-ce.
W kategorii 9 lat Adam Jackiewicz był drugi.
Dystans 100m stylem klasycznym przyniósł kolejny rekord klubu.
Tym razem w kat. 12 lat Daria Zielińska poprawiła swój własny rekord wynikiem 1:25.09.
Daria wygrała w swojej kategorii wiekowej. W tej samej klasyfikacji Julia Baranowska była trzecia.
Również trzecie miejsce w kat. 11 lat zajęła Natalia Rogozińska.
Wśród chłopców na dystansie 100 m „żabką” w kat. 14-16 lat
Jakub Wiśniewski zajął II m-ce, w kat. 12 lat Kacper Kalinowski był pierwszy.
Na dystansie 50m stylem grzbietowym w kat. 10 lat Miłosz Król zdobył złoty medal,
a Adam Jackiewicz srebrny medal w kat. 9 lat.
Na dystansie 100m motylkowym II m-ce w kat. 14-16 lat zajęła Paulina Królikowska,
a w kat. 12 lat I m-ce Zosia Bobińska, a drugie Patrycja Żymińska.
Na tym samym dystansie wśród chłopców kat. 14-16 lat Igor Jaranowski był drugi.
Dystanse 50m stylem klasycznym dostarczyły kolejnych miejsc na podium:
Dziewczęta 10 lat: I m-ce Ala Sędłak; III m-ce Agata Klufczyńska
Dziewczęta 9 lat: III m-ce Estera Sulowska
Chłopcy 10 lat: III m-ce Piotr Gilewski
Na dystansie 100m stylem zmiennym w kategorii dziewcząt 14-16 lat padł kolejny rekord klubu. Natalia Milewicz poprawiła swój własny rekord wynikiem 1:16.06. Natalia w klasyfikacji zajęła drugie miejsce. W kat. 12 lat Ola Kubanek zajęła I m-ce.
Wśród chłopców 14-16 lat Igor Jaranowski był trzeci, w kat. 12 lat Kacper Kalinowski był pierwszy, a Janek Kowalewski zajął drugie miejsce. W kat. 10 lat Miłosz Król był drugi.
Na dystansie 50m motylkiem Igor Osiński był drugi w kat. 10 lat.
Na koniec rywalizacji indywidualnej pozostał dystans memoriałowy 100m stylem dowolnym. Wyścig memoriałowy wśród dziewcząt zakończył się zwycięstwem Natalii Milewicz. Wśród chłopców trofeum powędrowało do Michała Kulpy z Kurortu Ciechocinek.
W poszczególnych kategoriach wiekowych wyniki są następujące:
Dziewczęta 14-16 lat: Natalia Milewicz I m-ce, Paulina Królikowska III m-ce
Dziewczęta 12 lat: Daria Zielińska I m-ce
Chłopcy 14-16 lat: Rafał Nowak III m-ce
Chłopcy 12 lat: Jan Kowalewski III m-ce
Chłopcy 11 lat: Olivier Sikorski III m-ce
W klasyfikacji punktowej za 2 najlepsze starty wśród dziewcząt 10 lat Ala Sędłak I m-ce. Wśród chłopców 10 lat II m-ce zajął Piotr Gilewski, a III m-ce Miłosz Król. W kategorii chłopców 9 lat Adam Jackiewicz zajął III m-ce. Tutaj różnica pomiędzy pierwszym i trzecim miejscem wyniosła zaledwie 1 punkt.
W klasyfikacji punktowej dziewcząt 14-16 lat Natalia Milewicz była druga, w kategorii 12 lat I m-ce zajęła Daria Zielińska, a III m-ce Ola Kubanek. W klasyfikacji punktowej chłopców 12 lat Kacper Kalinowski był drugi.
Zawody należy uznać za udane. Pod względem sportowym padło kilka dobrych wyników. Zawodnicy naszego klubu bili rekordy klubu, ale i wiele życiówek. Pod względem organizacyjnym, pomimo dość napiętego terminarza z zawodami, pojawiły się oprócz klubów z województwa kujawsko-pomorskiego również drużyny z Gdyni, Szczytna, Konina, Iławy, Puław. Zamykając zawody prezes klubu Pan Zygmunt Chlebowski zaprosił wszystkich na następne zawody, które planowane są w listopadzie.
Pływam na Medal
sztafety
Czym byłyby zawody pływackie bez sztafet? Sztafety zawsze wyzwalają dodatkowy dreszczyk emocji. Wśród uczestników wydziela się dodatkowa dawka adrenaliny. Zawodnicy wiedzą, że płyną dla siebie, ale i na całą drużynę, bo to właśnie wynik wszystkich zawodników decyduje o sukcesie całej sztafety.
Po konkurencjach indywidualnych przyszedł czas na sztafety 4x50m stylem dowolnym.
Wśród dziewcząt 14-16 lat nasza sztafeta w składzie: Paulina Królikowska, Zuzanna Frankiewicz, Natalia Milewicz, Zuzanna Grabowska wywalczyła pierwsze miejsce wynikiem 2:08.20. Jest to jednocześnie najlepszy wynik klubu dziewcząt 14-lat.
W kategorii 11-13 lat nasza sztafeta zajęła drugie miejsce. Płynęły w sztafecie: Ola Kubanek, Patrycja Żymińska, Julia Baranowska, Daria Zielińska.
W kategorii 7-10 lat wygrała nasza ekipa w składzie: Agata Klufczyńska, Kamila Josiak, Maja Kuszyńska, Ala Sędłak.
Wśród chłopców 14-16 lat sztafeta w składzie: Mateusz Kwasowski, Norbert Wyrzykowski, Jakub Wiśniewski, Igor Jaranowski zajęła drugie miejsce. Ulegli ekipie Piętnastki Bydgoszcz, ale rocznikowo dwa lata starszej. Sztafeta Ośemki zeszła poniżej 2 minut (1:58.17) i wypływała najlepszy wynik klubu w kategorii chłopców 14 lat.
W klasyfikacji 11-13 lat ekipa Ósemki zajęła drugie miejsce. Skład sztafety: Jan Kowalewski, Igor Gierej, Mateusz Dończyk, Kacper Kalinowski.
W kategorii 7-10 lat nasza sztafeta zajęła pierwsze miejsce i wynikiem 2:28.24 poprawili najlepszy wynik klubu 10-latków. Sztafeta płynęła w składzie: Adam Jackiewicz, Miłosz Król, Piotr Gilewski, Igor Osiński.