25.05.2015

Ogólnopolskie Drużynowe Zawody Dzieci 10-11 lat; Pływalnia „Bryza” w SP 63 Bydgoszcz

To tam dzisiaj startowali nasi zawodnicy.
W pierwszym dniu zawodów rocznik 2005 startował w konkurencjach: 50 dowolny i 50 klasyczny.
Rocznik 2004 miał do wyboru dwie konkurencje spośród: 50 motylkowy, 100 grzbietowy, 200 dowolny
.
Klub nasz reprezentowali:
- z rocznika 2004: Natalia Rogozińska i Olivier Sikorski
- z rocznika 2005: Alicja Sędłak, Maja Kuszyńska, Agata Klufczyńska, Nikola Wyrzykowska, Nina Kamińska, Igor Osiński, Piotr Gilewski, Miłosz Król, Michał Gołębiowski, Witold Sudziński, Dawid Jurgielewicz.
Na dystansie 50 dowolnym Ala Sędłak zdobyła złoty medal. Na tym samym dystansie wśród chłopców Igor Osiński zdobył srebro. Tuż za podium uplasowali się: Piotr Gilewski (czwarte m-ce) i Miłosz Król (piąte m-ce).
Na dystansie 50 klasycznym złoty medal ponownie wypływała Ala Sędłak.

Wśród chłopców na tym samym dystansie Piotr Gilewski zdobył brązowy medal.
Drugi dzień rozpoczął rocznik 2004 dystansem 100 m stylem klasycznym.
Na 6-tym miejscu tę konkurencję ukończył Olivier Sikorski, który po ambitnej walce wygrał swoją serię,
płynąc na skrajnym torze. Pozostało czekać na serię ostatnią teoretycznie najlepszych zawodników.
Po chwili już wszystko było jasne, pięciu zawodników popłynęło szybciej i Olivier mógł cieszyć się z szóstego miejsca.
Następny w programie był dystans 50 m stylem grzbietowym rocznik 2005.

Nasi zawodnicy pokazywali się w czołówce. Miłosz Król był czwarty, a Piotr Gilewski ósmy.
Po grzbiecie były dystanse 100 m dowolnym rocznik 2004 i 100 m zmiennym rocznika 2005.
Na tym drugim dystansie piorunującą walkę o zwycięstwo stoczyła Ala Sędłak. Po delfinie i grzbiecie rywalki odskoczyły i wydawało się, że zwycięstwo odpłynęło. Na trzeciej długości „żabką” udało się odrobić stracony dystans i wszystko rozstrzygnęło się na ostatniej prostej płynąc kraulem. Po walce do samego końca Ala dopłynęła pierwsza. Wśród chłopców na trzecim miejscu dopłynął Piotr Gilewski. Siódmy był Miłosz Król.
Na koniec rywalizacji indywidualnej pozostał „królewski” dystans tych zawodów, a mianowicie 200m stylem zmiennym rocznik 2004. Jak trudny jest ten dystans niech świadczy fakt, że zgłosiło się tylko 12 zawodniczek. Dystans ten wymaga potwornej siły i wytrzymałości. Na ósmym miejscu dopłynęła Natalia Rogozińska.
W klasyfikacji punktowej najlepszych zawodników wśród dziewcząt rocznika 2005 Ala Sędłak zajęła 1. miejsce. Wśród chłopców rocznika 2005 Piotr Gilewski był 2
a Miłosz Król na piątym miejscu, a Igor Osiński na siódmym miejscu.
Teraz czekamy na zsumowanie wyników ze wszystkich regionów i dowiemy się jak wypadliśmy w skali całego kraju.

Serdecznie Gratulujemy.
T.R.