W sobotę byliśmy na basenie uniwersyteckim w Toruniu, gdzie Delfin Toruń zorganizował zawody „Z Delfinem do Rio de Janeiro”.
Do zawodów zgłoszonych zostało 580 zawodników z 33 klubów. Nasza ekipa zgłosiła 36 zawodników. Liczniejsze ekipy miały tylko: MUKS Piętnastka Bydgoszcz, MKSSP 63 Bydgoszcz, UKS Dwójka Morena Gdańsk i drużyna gospodarzy MTKP Delfin Toruń. Zawody były podzielone na dwa bloki: roczniki 2007-2004 w sesji porannej oraz roczniki 2003 i starsi w sesji popołudniowej.Nasi zawodnicy dość dobrze dawali sobie radę przy bardzo silnej konkurencji. W porannej sesji wypływali 1 złoty medal i 3 srebrne. W sesji popołudniowej starsi zawodnicy dorzucili 1 srebrny i 2 brązowe.Na 50m stylem dowolnym Ala Sędłak była piąta w kat. 10 lat, a Kamila Josiak szósta w kat. 8-9 lat. Wśród chłopców na tym samym dystansie Igor Osiński zajął pierwsze miejsce, a Piotr Gilewski był piąty w kat. 10 lat. Adam Jackiewicz dopłynął szósty w kat. 8-9 lat. Na dystansie 50m „żabką” w kat. 10 lat Ala Sędłak zajęła drugie miejsce, a Piotr Gilewski ukończył zawody na piątym miejscu.
Na dystansie 50m stylem grzbietowym Miłosz Król był drugi w kat. 10 lat.Również drugie miejsce zajął Adam Jackiewicz na dystansie 50m stylem motylkowym w kat. 8-9 lat. Wynik 44.01 jest nowym rekordem klubu 9-latków.W klasyfikacji punktowej najlepszych zawodników w danych kategoriach wiekowych wśród dziewcząt 10 lat Ala Sędłak ukończyła zawody na 4 miejscu, wśród chłopców 10 lat Miłosz Król był piąty, a Piotr Gilewski dziewiąty. W kategorii chłopców 8-9 lat Adam Jackiewicz zajął szóste miejsce.Starsi zawodnicy rywalizowali na dłuższych dystansach. Na 100m dowolnym Natalia Milewicz była szósta w kat. 14 lat. W tej samej kategorii wiekowej na 200 m stylem klasycznym Jakub Wiśniewski zajął trzecie miejsce. Wynik 2:45.43 jest nowym rekordem klubu.Na 100 m motylkiem Paulina Królikowska była piąta. Na tym samym dystansie wśród chłopców Igor Jaranowski był drugi, a Mateusz Kwasowski piąty.Na dystansie 200m stylem grzbietowym Natalia Milewicz dopłynęła trzecia wśród 14-latek i wynikiem 2:39.04 poprawiła własny rekord klubu. Na tym samym dystansie Norbert Wyrzykowski uplasował się tuż za podium. Wynik 2:31.71 jest również rekordem klubu w kat. 14 lat.Na najdłuższym dystansie 400m stylem dowolnym Zuzanna Grabowska była czwarta, a Igor Jaranowski piąty.
W grupie 14 latek Natalia Milewicz znalazła się w grupie najlepszych 10 zawodniczek zawodów.Już za niecałe trzy tygodnie pływaków zapraszamy ponownie do Torunia, gdzie odbędą się zawody organizowane przez Ósemkę – „Pływam na Medal”.

T.R.
Pozostałe wyniki