- UKS Ósemka Toruń

Idź do spisu treści

Menu główne:

W piątek 13 listopada „Ósemka” była gospodarzem zawodów pływackich. Odbyły się one tradycyjnie na basenie przy ul. Bażyńskich. Gościliśmy prawie 600 zawodników z 26 klubów. Jest to rekord, jeszcze nigdy w naszych zawodach nie startowało tylu zawodników. Ilość startujących zawodników spędzała sen z powiek organizatorom. Wszyscy zastanawiali się jak w miarę sprawnie i bez większych problemów przeprowadzić te zawody. Myślę, że udało się to osiągnąć, ale przyznam, że na koniec dnia wszyscy już myśleli tylko o odpoczynku.
Zawody rozpoczęły się od zmagań naszych najmłodszych, czyli roczników 2007 i 2008. Zawodnicy mieli do wyboru spośród dystansów 25m: dowolny, klasyczny i grzbietowy. Na koniec odbyła się również rywalizacja sztafet 6x25m dowolnym.
Na dystansie 25m „kraulem” bardzo blisko podium była Julia Szczodrowska, która zajęła najmniej lubiane przez każdego sportowca czwarte miejsce w kat. 8 lat. Na tym samym dystansie w kat 7 lat. złoty medal zdobyła Julia Jackiewicz. Na siódmym miejscu dopłynęła Natalia Kubik. Wśród chłopców 7 lat. na piątym miejscu dopłynął Igor Smułkowski, który wynikiem 21.86 ustanowił rekord klubu. W tej samej kategorii siódme miejsce zajął Wiktor Żywicki. W kategorii chłopców 8 lat Łukasz Dończyk był ósmy.
Po dystansie dowolnym do akcji ruszyły „żabki”. Na dystansie 25m w kat. 7 lat dublet dla zawodniczek „Ósemki”. Na pierwszym miejscu dopłynęła Julia Jackiewicz, a na drugim Natalia Kubik. Julia z wynikiem 31.12 ustanowiła rekord klubu.
Ostatnim stylem dla „maluchów” był popularnie zwany kraul na plecach, czyli styl grzbietowy. Na dystansie 25m w kat. 7 lat Igor Smułkowski był najlepszy i wynikiem 23.06 ustanowił rekord klubu.
Rywalizację w tym bloku kończyła sztafeta mieszana 6x25m stylem dowolnym. Nasi zawodnicy zajęli czwarte miejsce. Sztafeta popłynęła w składzie: Julia Jackiewicz, Julia Szczodrowska, Igor Smułkowski, Gracjan Sieja, Zuzanna Osielska, Łukasz Dończyk.
Po najmłodszych zawodnikach do rywalizacji przystąpili starsi zawodnicy. Roczniki 2004-2006 miały do wyboru spośród dystansów 50-cio metrowych każdym ze stylów oraz 200m dowolnym. Roczniki 2001-2003 mogły wybrać z dystansów 100m klasycznym, motylkiem lub grzbietem oraz 200m zmiennym i 400m dowolnym.
Na początek zawodnicy wystartowali na 200m stylem dowolnym. W kat. 11 lat Natalia Rogozińska była piąta. Wśród chłopców w kat. 10 lat Igor Osiński był trzeci. Na tym dystansie PK popłynął Adam Jackiewicz, który w kat. 9 lat wynikiem 3:11.99 ustanowił rekord klubu.
Na dystansach 50m główne osiągnięcia przedstawiają się następująco:
- styl dowolny:
2. m-ce w kat. 10 lat Alicja Sędłak; 4. m-ce w kat. 9 lat Kamila Josiak;
w kat. 10 lat chłopców 6. m-ce Piotr Gliewski, 7. m-ce Miłosz Król
- styl grzbietowy:
3. m-ce w kat. 10 lat Miłosz Król; 4. m-ce w kat. 9 lat Adam Jackiewicz
Na tym dystansie Norbert Wyrzykowski popłynął PK i wynikiem 32.19 ustanowił rekord klubu w kat. 14lat.
- styl klasyczny
2. m-ce w kat. 10 lat Alicja Sędłak; 6. m-ce w kat. 11 lat Natalia Rogozińska
w kat. 10 lat chłopców 4. m-ce Piotr Gliewski
- styl motylkowy
5. m-ce w kat. 9 lat Kamila Josiak
2. m-ce w kat. 9 lat Adam Jackiewicz
Na 100m stylem klasycznym Ola Kubanek zdobyła srebrny medal. Na tym samym dystansie Julia Baranowska była szósta, a Patrycja Żymińska ósma.
Na dystansie 100m motylkiem czwarte miejsca zajęły: Paulina Królikowska (kat. 13-14lat) oraz Zosia Bobińska (kat. 12 lat). Wśród chłopców 1. m-ce wywalczył Igor Jaranowski (kat. 13-14 lat). W kategorii 12 lat trzeci był Barek Maciaszczyk, a czwarty Janek Kowalewski.
Dystans 200m stylem zmiennym przyniósł dwa nowe rekordy klubu w kat. 14 lat w wykonaniu Natalii Milewicz i Igora Jaranowskiego. Najpierw na trzecim miejscu dopłynęła Natalia z wynikiem 2:41.68. Chwilę później na drugim miejscu rywalizacje ukończył Igor Jaranowski z wynikiem 2:26.94.
Wśród 12 latków na tym dystansie: Kacper Kalinowski zdobył 2. m-ce, Agata Kanderska była siódma, Bartek Maciaszczyk był piąty, a Maksymilian Weber szósty.
Na dystansie 100m grzbietowym: Natalia Milewicz 5. M-ce, Ola Kubanek 6. m-ce, Julia Baranowska 7 m-ce. W kat. Chłopców 13-14lat Norbert Wyrzykowski był czwarty i wynikiem 1:09.05 ustanowił rekord klubu. Jakub Wiśniewski był ósmy. W kat. 12 lat Matusz Dończyk był czwarty, a Jan Czechowski siódmy.
Ostatnim dystansem indywidualnym było 400m stylem dowolnym. W kat. 13-14 lat Zuzanna Frankiewicz była czwarta. W kat. 12 lat Zosia Bobińska była czwarta, a Agata Kanderska piąta.
W rywalizacji chłopców Norbert Wyrzykowski (13-14lat) był szósty. W grupie chłopców 12 lat Janek Kowalewski był piąty, a Janek Czechowski siódmy.
Indywidualnie kilkoro naszych zawodników zostało sklasyfikowanych w kategoriach Top10 najlepszych zawodników biorąc pod uwagę dwa starty.
W kategorii dziewcząt są to:
- 1. m-ce Alicja Sędłak (10 lat)
- 6. m-ce Ola Kubanek (12 lat); 8. m-ce Kamila Josiak (9 lat); 9. m-ce Natalia Milewicz (13-14 lat); 10. m-ce Natalia Rogozińska (11 lat)
W kategorii chłopców są to:
- 2. m-ce Igor Jaranowski (13-14 lat)
- 4. m-ce Kacper Kalinowski (12 lat); 7. m-ce Maksymilian Weber (11 lat); 7. M-ce Miłosz Król (10lat); 8. M-ce Adam Jackiewicz (9 lat); 9. m-ce Jakub Wiśniewski (13-14 lat); 9. m-ce Janek Kowalewski (11 lat); 9. M-ce Piotr Gilewski (10 lat); 10. m-ce Mateusz Dończyk (11 lat); 10. M-ce Igor Osiński (10 lat)
Zmagania kończyły rywalizacje sztafet 4x50m stylem dowolnym.
Klasyfikacje prowadzone były w trzech rocznikach: 2001-2002, 2003-2004, 2005-2006.
W kategorii dziewcząt 11-12 lat nasza sztafeta zdobyła brązowy medal. Sztafeta płynęła w składzie: Zosia Bobińska, Natalia Rogozińska, Julia Baranowska, Ola Kubanek.
W kategorii dziewcząt 13-14 lat nasza sztafeta zajęła czwarte miejsce. Wynikiem 2:07.83 ustanowiła rekord klubu 14 lat. Sztafeta płynęła w składzie: Zuzanna Frankiewicz, Małgorzata Weber, Paulina Królikowska, Natalia Milewicz.
W kategorii dziewcząt 9-10 lat nasza sztafeta zajęła piąte miejsce. Sztafeta płynęła w składzie: Alicja Sędłak, Marta Mulska, Agata Klufczyńska, Kamila Josiak.
W kategorii chłopców 13-14 lat nasza sztafeta zajęła pierwsze miejsce, płynąc zaledwie o 0.6 sekundy wolnije od własnego rekordu klubu ustanowionego miesiąc wcześniej. Sztafeta płynęła w składzie: Igor Jaranowski, Norbert Wyrzykowski, Jakub Wiśniewski, Mateusz Kwasowski.
W kategorii chłopców 9-10 lat nasza sztafeta zajęła drugie miejsce. Wynikiem 2:28.45 ustanowiła rekord klubu 10 lat. Sztafeta płynęła w składzie: Piotr Gilewski, Adam Jackiewicz, Miłosz Król, Igor Osiński.
W kategorii chłopców 11-12 lat nasza sztafeta zajęła czwarte miejsce. Sztafeta płynęła w składzie: Janek Kowalewski, Bartek Maciaszczyk, Mateusz Dończyk, Kacper Kalinowski.