- UKS Ósemka Toruń

Idź do spisu treści

Menu główne:

22.11.2015

W dniu 21.11.2015 w Grudziądzu nasi zawodnicy startowali w zawodach pływackich „Mali Mistrzowie”. W zawodach łącznie wzięło udział niemal 300 zawodników z 20 klubów. Była to kolejna możliwość poprawienia swoich rekordów życiowych. Rywalizację rozpoczęły nasze najmłodsze zawodniczki,Julia Szczodrowska (2007) i Julia Jackiewicz (2008), które pływały na dystansach 25 metrowych. W tej rywalizacji Julia Szczodrowska stylem dowolnym wśród dziewcząt 8 letnich zajęła 5 miejsce z czasem (20,11). Natomiast Julia Jackiewicz z czasem (20,55) była druga wśród dziewcząt 7 letnich.  Na dystansie 25 metrów stylem grzbietowym Julia Szczodrowska uplasowała się na 4 pozycji z czasem (22,65) , przegrywając brązowy medal zaledwie o 8 setnych sekundy. Julia Jackiewicz z czasem (24,11) zajęła 2 miejsce i tym samym ustanowiła nowy rekord klubu.
Po rywalizacji najmłodszych zawodników przyszła pora na starszych, którzy mieli do wyboru 4 konkurencje indywidualne:
100m stylem dowolnym, 100m stylem grzbietowym, 100m stylem klasycznym i 50m stylem motylkowym.
W tej części zawodów udało nam się zdobyć 6 medali w konkurencjach indywidualnych, a na podium stawali:
100m stylem dowolnym wśród  zawodników 10 letnich: 1 miejsce i złoty medal z czasem (1:20,46) zdobył Piotr Gilewski, 3 miejsce i brązowy medal z czasem (1:21,97) zdobył Igor Osiński, 4 miejsce z czasem (1:22,80) zajął Miłosz Król, 11 miejsce zajął z czasem (1:38,13) Michał Gołębiowski a wśród dziewcząt 11 miejsce z czasem (1:37,81) zajęła Nina Kamińska . Na tym samym dystansie wśród zawodników 9 letnich 4 miejsce z czasem 1:26,06 zajął Adam Jackiewicz, a wśród dziewcząt z czasem (1:32,20) 5 miejsce zajęła Kamila Josiak.
100m stylem grzbietowym wśród zawodników 10 letnich: 1 miejsce i złoty medal z czasem (1:31,56) zdobył Miłosz Król, a 3 miejsce i brązowy medal z czasem (1:36,46) zdobył Igor Osiński.
100m stylem klasycznym wśród zawodników 10 letnich: 2 miejsce i srebrny medal z czasem (1:47,87) zdobył Piotr Gilewski, 4 miejsce z czasem (1:56,84) zajął Michał Gołębiowski.
50 m stylem motylkowym wśród zawodników 9 letnich 1 miejsce i złoty medal z czasem (41,58) wywalczył Adam Jackiewicz, ustanawiając tym samym nowy rekord klubu. Wśród dziewcząt 10 letnich ,z czasem (56,38),  4 miejsce zajęła Nina Kamińska.
Dodatkowo Piotr Gilewski został  wyróżniony statuetką za zdobycie największej ilości punktów za jeden start według tabeli wielobojowej.