Sobota dla naszych pływaków była pod znakiem olimpiad.
Część pływaków, roczniki 2005-2008, pojechały do Brodnicy na zawody „Nadzieje olimpijskie”. W zawodach tych mogli wystartować również pływacy z rocznika 2003 i 2004, ale po dość wyczerpującej rywalizacji w środę i piątek niezbędny był odpoczynek.
Jak wiemy różne są formy wypoczynku. Dwójka zawodniczek z szóstej klasy udała się na … olimpiadę. Tym razem jednak dotyczyło to zmagań umysłowych w ramach rejonowego etapu konkursu polonistycznego klas szóstych. W ciągu najbliższego tygodnia powinniśmy poznać wyniki. Trzymamy mocno kciuki.
Wróćmy do zawodów w Brodnicy.
Na początek do boju ruszyły roczniki 2007 i 2008.
Na 25 m dowolnym Julia Jackiewicz była pierwsza (7 lat), a Julia Szczodrowska trzecia (8 lat). W roczniku 2007 płynęły również Zuzanna Osielska (siódme miejsce) i Maja Baczyńska (dziesiąte miejsce).
W rywalizacji chłopców na tym dystansie w kat. 7 lat Igor Smułkowski był pierwszy, a Wiktor Żywicki trzeci. Wśród ośmiolatków Łukasz Donczyk był trzeci. Igor Smułkowski wynikiem 21.06 poprawił swój własny rekord klubu. Poprzedni przetrwał zaledwie dwa tygodnie.
W roczniku 2008 płynął również Szymon Rogoziński, który był piąty. W kat. 8 lat płynęli: Mateusz Stasik (7 m-ce), Gracja Sieja (8 m-ce), Maciej Prażniewski (11 m-ce), Konrad Fiszer (13 m-ce).
Na dystansie 25 m ”żabką” Julia Jackiewicz ponownie była pierwsza.
Na koniec pozostał styl grzbietowy. W rywalizacji dziewcząt ośmioletnich Julia Szczodrowska była trzecia, tuż za podium uplasowała się Zuzanna Osielska. Maja Baczyńska zajęła jedenaste miejsce. Wśród chłopców 7 lat powtórka ze stylu dowolnego, pierwszy był Igor Smułkowski, a trzeci Wiktor Żywicki. Szymon Rogoziński dopłynął siódmy. Wśród ośmiolatków sklasyfikowani zostali również: Gracjan Sieja (5 m-ce), Łukasz Donczyk (6 m-ce), Maciej Prażniewski (11 m-ce), Mateusz Stasik (12 m-ce) Kategoria najlepszego zawodnika rocznika 2008 była odzwierciedleniem tego, co się działo w kraulu i grzbiecie. Najlepszym zawodnikiem został Igor Smułkowski, a trzeci był Wiktor Żywicki.
Najlepszą zawodniczką rocznika 2008 została Julia Jackiewicz. W roczniku 2007 Julia Szczodrowska uplasowała się na drugim miejscu.
Po najmłodszych na pływalnię weszli dziewięcio- i dziesięciolatkowie.
Dublet powędrował do Ali Sędłak. Zawodniczka Ósemki była najlepsza na 50m stylem dowolnym i 50m stylem klasycznym.
Adam Jackiewicz zajął pierwsze miejsce na 50m stylem klasycznym (2006), a Miłosz Król był drugi (2005). Igor Osiński zajął siódme miejsce. Adam wynikiem 49.84 ustanowił rekord klubu.
Na dystansie 50m motylkiem Miłosz Król zajął pierwsze miejsce. Piotr Gilewski był piąty.
Po żabce również na dystansie 50m grzbietem Adam Jackiewicz wywalczył pierwsze miejsce. Wynik 41.43 jest rekordem klubu w kat. 9 lat. W roczniku 2005 Igor Osiński był drugi, a Piotr Gilewski trzeci.
W rywalizacji sztafet 9-10 lat najlepsi okazali się pływacy Ósemki. Wynik 2:27.36 jest nowym rekordem klubu. Sztafeta popłynęła w składzie: Igor Osiński, Miłosz Król, Adam Jackiewicz, Piotr Gilewski.
W kategorii najlepszych zawodników Ala Sędłak wywalczyła pierwsze miejsce (2005). Adam Jackiewicz był drugi w kat. 9 lat.
Nie zwalniamy tempa. Już w przyszły weekend w Bydgoszcz odbędą się Drużynowe Mistrzostwa Województwa Juniorów i Młodzików.
Tomasz Rogoziński