W ostatni weekend uczestniczyliśmy w Drużynowych Mistrzostwach Województwa Juniorów i Młodzików, które rozegrane zostały w SMS Bydgoszcz. Ciężko było naszym zawodnikom z rocznika 2001 nawiązać rywalizację z innymi klubami, gdzie wystawione były roczniki do 1997 włącznie. Pomimo różnic wiekowych, które na tym etapie mają znaczenie, udało się zająć miejsca w czołówce w wybranych konkurencjach. Zawody te były dobrą okazją do poprawienia własnych rekordów życiowych jak i klubowych. Klub nasz reprezentowany był przez: Natalia Milewicz, Zuzanna Frankiewicz, Igor Jaranowski, Mateusz Kwasowski, Jakub Wiśniewski, Norbert Wyrzykowski, Natalia Rogozińska, Jan Kowalewski.
Poniżej krótkie zestawienie czołowych miejsc i rekordowych wyników. Pełne rezultaty można znaleźć na megatiming.
Na 100m stylem zmiennym Natalia Milewicz poprawiła własny rekord klubu. Uzyskany wynik wynosi 1:14.78.
Na najdłuższym wśród juniorek dystansie 800m stylem dowolnym płynęły: Natalia Milewicz i Zuzanna Frankiewicz. Zajęły odpowiednio czwarte i piąte miejsce. Wynik Natalii 10:37.92 jest nowym rekordem klubu w kat. 14 lat.
Na 200 m stylem klasycznym Jakub Wiśniewski zajął trzecie miejsce i wynikiem 2:43.72 poprawił rekord klubu.
Pierwszy blok zakończyły sztafety 4x50 m stylem zmiennym. Nasza sztafeta w składzie: Norbert Wyrzykowski, Jakub Wiśniewski, Igor Jaranowski, Mateusz Kwasowski zajęła szóste miejsce. Wynik 2:02.77 jest nowym rekordem klubu.
Na dystansie 100 m stylem klasycznym wypływane zostały dwa nowe rekordy klubu. Natalia Milewicz zajęła szóste miejsce z wynikiem 1:23.71. Również szóste miejsce zajął Jakub Wiśniewski /1:13.91/.
Igor Jaranowski zajął czwarte miejsce na 200 m stylem motylkowym. Z kolei na dystansie 50 m motylkiem wynikiem 28.29 Igor poprawił własny rekord klubu. Na dystansie 200 m stylem zmiennym Igor był piąty.
Natalia Milewicz zajęła szóste miejsce na 100 m stylem grzbietowym.
Na 400 m stylem dowolnym Zuzanna Frankiewicz zajęła trzecie miejsce w kat. 13 lat i starsi, a Janek Kowalewski szóste w grupie 10-12 lat.

Tomasz Rogoziński