- UKS Ósemka Toruń

Idź do spisu treści

Menu główne:

22.02.2016

Rok 2016 nasi pływacy rozpoczęli od trzydniowego maratonu pływackiego w Poznaniu. Ekipa gimnazjalistów wzięła udział w zawodach Poznań International Swimming Cup. Do zawodów tych zgłoszonych zostało 1037 zawodników ze 109 klubów. Wystartowało również 10 zespołów zagranicznych z: Białorusi, Litwy, Niemiec, Norwegii. Zawody odbyły się w Kompleksie Sportowo-Rekreacyjnym Termy Malatańskie.
Łącznie zawodnicy Ósemki zanotowali indywidualnie 57 osobostarty, z czego 38 razy poprawiali rekordy życiowe. Niektóre z nich przetrwały raptem dwa miesiące. Ustanowili również kilkanaście nowych rekordów naszego klubu.
Indywidualnie Jakub Wiśniewski zdobył 2 medale: srebrny na 100 m klasycznym, brązowy na 200 m klasycznym. Żabkarz Ósemki otarł się również o medal na 50 m stylem klasycznym, gdzie w finale zajął czwarte miejsce.
Indywidualnie Jakub Wiśniewski zdobył również puchar Ameo Powerbreather w klasyfikacji 14-15 lat za najlepszy wynik na wszystkich 100m dystansach: dowolny, klasyczny, motylkowy, grzbietowy. Łącznie uzyskał w tych 4 startach 1501 punktów FINA.
Brązowy medal zdobyła również sztafeta chłopców 4x50 m stylem zmiennym w składzie: Norbert Wyrzykowski, Jakub Wiśniewski, Igor Jaranowski, Mateusz Kwasowski.
Oprócz tego kilka razy nasi reprezentanci zajmowali miejsca w „ósemce”: Paulina Królikowska 6 m-ce na 200 motylkiem; Igor Jaranowski 5 m-ce 50 motylkiem, 6 m-ce 100 motylkiem, 8 m-ce 200 motylkiem, 8 m-ce 100 zmiennym.
Sztafeta chłopców 4x50m dowolnym zajęła 6 m-ce. Na tej samej pozycji uplasowała się sztafeta 4x50m zmiennym dziewcząt. Sztafeta 4x50m dowolnym dziewcząt dopłynęła na ósmym miejscu.
To był ostatni sprawdzian gimnazjalistów przed Zimowymi Mistrzostwami Polski Juniorów Młodszych 15 lat na krótkim basenie, które za 2 tygodnie odbędą się w Gorzowie Wielkopolskim.