- UKS Ósemka Toruń

Idź do spisu treści

Menu główne:

W sobotę pływacy Ósemki wystartowali w XVIII Grudziądzkim Pucharze Orki po patronatem Hanza Pałac. W całodniowych zawodach każdy z uczestników startował czterema stylami: motylkowy, grzbietowy, klasyczny, dowolny. Roczniki 2003-2006 pływały na dystansach 50 metrowych, z kolei starsi koledzy mieli do pokonania odcinki 100 metrowe. Wybór najlepszego zawodnika w danej kategorii polegał na sumie czasów ze wszystkich czterech startów.
Wśród najlepszych zawodników zawodów:
- w kat. 11 lat Alicja Sędłak zajęła 2. miejsce z sumą czasów 2:35.18 /dystanse 50m/
- w kat. 12 lat Natalia Rogozińska zajęła 3. miejsce z sumą czasów 2:41.97 /dystanse 50m/
- w kat. 15 lat Natalia Milewicz zajęła 6. miejsce z sumą czasów 5:04.22 /dystanse 100m/ - najlepsze miejsce wśród zawodniczek spoza Szkoły Mistrzostwa Sportowego.
- w kat. 10 lat Adam Jackiewicz zajął najbardziej nielubiane przez sportowców 4. miejsce z sumą czasów 2:49.83 /dystanse 50m/, tracąc do trzeciego miejsca zaledwie 0.28 sekundy.
- w kat. 11 lat Miłosz Król zajął 3. miejsce z sumą czasów 2:50.23 /dystanse 50m/. Piotr Gilewski był siódmy.
- w kat. 12 lat Olivier Sikorski zajął 3. miejsce z sumą czasów 2:42.91 /dystanse 50m/
- w kat. 13 lat Kacper Kalinowski zajął 1. miejsce z sumą czasów 2:18.20 /dystanse 50m/. Jan Kowalewski był czwarty, a Mateusz Donczyk piąty.
- w kat. 15 lat Igor Jaranowski zajął 7. miejsce z sumą czasów 4:30.21 /dystanse 100m/
Indywidulanie pływacy Ósemki 15 razy stawali na podium: 5 razy na I m-cu; 4 razy na II m-cu; 6 razy na III m-cu. Dodatkowo sztafety 2 razy zajęły I m-ce i raz III m-ce. Najwięcej miejsc medalowych padło łupem Kacpra Kalinowskiego, który dwa razy był pierwszy, raz drugi i raz trzeci.
Na 100m stylem grzbietowym Natalia Milewicz poprawiła rekord klubu /15 lat/, który teraz wynosi 1:15.48.
Na 50m stylem klasycznym Kacper Kalinowski popłynął 36.84 i wynik ten jest nowym rekordem klubu w kat. 13 lat.
Indywidulanie:
- 50 motylkowy: Kacper Kalinowski /13 lat; 1 m-ce/; Alicja Sędłak /11 lat, 2 m-ce/; Olivier Sikorski /12 lat; 3 m-ce/; Miłosz Król /11 lat; 4 m-ce/; Jan Kowalewski /13 lat; 4 m-ce/; Mateusz Donczyk /13 lat; 5 m-ce/; Adam Jackiewicz /10 lat; 5 m-ce/; Natalia Rogozińska /12 lat, 6 m-ce/;
- 100 motylkowy: Igor Jaranowski /15 lat; 3 m-ce/; Paulina Królikowska /15 lat; 6 m-ce/; Natalia Milewicz /15 lat; 7 m-ce/ - tutaj pierwszych 5 miejsc dla zawodniczek SMS;
- 50 grzbietowy: Adam Jackiewicz /10 lat; 1 m-ce/; Miłosz Król /11 lat; 1 m-ce/; Kacper Kalinowski /13 lat; 3 m-ce/; Jan Kowalewski /13 lat; 4 m-ce/; Natalia Rogozińska /12 lat, 5 m-ce/; Mateusz Donczyk /13 lat; 5 m-ce/; Olivier Sikorski /12 lat; 5 m-ce/; Alicja Sędłak /11 lat, 7 m-ce/; Igor Osiński /11 lat; 7 m-ce/; Piotr Gilewski /11 lat; 8 m-ce/;
- 100 grzbietowy: Natalia Milewicz /15 lat; 6 m-ce/ - tutaj pierwszych 5 miejsc dla zawodniczek SMS; Paulina Królikowska /15 lat; 8 m-ce/; Igor Jaranowski /15 lat; 8 m-ce/;
- 50 klasyczny: Kacper Kalinowski /13 lat; 1 m-ce/; Alicja Sędłak /11 lat, 2 m-ce/; Olivier Sikorski /12 lat; 2 m-ce/; Natalia Rogozińska /12 lat, 4 m-ce/; Mateusz Donczyk /13 lat; 4 m-ce/; Adam Jackiewicz /10 lat; 5 m-ce/; Piotr Gilewski /11 lat; 5 m-ce/; Jan Kowalewski /13 lat; 6 m-ce/;
- 100 klasyczny: Natalia Milewicz /15 lat; 5 m-ce/; Zuzanna Grabowska /15 lat; 8 m-ce/;
- 50 dowolny: Alicja Sędłak /11 lat, 1 m-ce/; Kacper Kalinowski /13 lat; 2 m-ce/; Adam Jackiewicz /10 lat; 3 m-ce/; Igor Osiński /11 lat; 3 m-ce/; Jan Kowalewski /13 lat; 3 m-ce/; Natalia Rogozińska /12 lat, 4 m-ce/; Olivier Sikorski /12 lat; 4 m-ce/; Miłosz Król /11 lat; 5 m-ce/; Mateusz Donczyk /13 lat; 5 m-ce/; Piotr Gilewski /11 lat; 6 m-ce/;
- 100 dowolny: Natalia Milewicz /15 lat; 5 m-ce/ - tutaj pierwsze 4 miejsca dla zawodniczek SMS; Mateusz Kwasowski /15 lat; 5 m-ce/; Igor Jaranowski /15 lat; 7 m-ce/; Zuzanna Grabowska /15 lat; 8 m-ce/;
Sztafety 4x50m zmiennym:
- 3. Miejsce – 11 lat dziewcząt – Nina Kamińska, Alicja Sędłak, Agata Klufczyńska, Nikola Wyrzykowska;
- 4. Miejsce – 15 lat dziewcząt – Paulina Królikowska, Natalia Milewicz, Zuzanna Frankiewicz, Zuzanna Grabowska;
- 1. Miejsce – 11 lat chłopców – Adam Jackiewicz, Piotr Gilewski, Miłosz Król, Igor Osiński
- 1. Miejsce – 13 lat chłopców – Mateusz Donczyk, Olivier Sikorski, Kacper Kalinowski, Jan Kowalewski


T.R.

 
 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego