Jak co roku w okresie wielkanocnym pływacy udają się do Bydgoszczy na „Wielkanocne Zawody w Pływaniu”. W tym roku odbyła się jubileuszowa dziesiąta edycja tych zawodów, których organizatorem jest MKS SP-63 Bydgoszcz. Na pływalni Bryza wystartowało kilkunastu pływaków „Ósemki”.
W klasyfikacji punktowej dziewcząt za dwa najlepsze starty rocznika:
• 2005 – Alicja Sędłak zajęła drugie miejsce;
• 2001 – Natalia Milewicz była piąta, a Zuzanna Grabowska szósta.
W klasyfikacji punktowej chłopców za dwa najlepsze starty rocznika:
• 2005 – Piotr Gilewski był siódmy;
• 2001 – Norbert Wyrzykowski był dziesiąty.
Nasi pływacy poprawili cztery rekordy klubu.
Indywidualnie na 100 m dowolnym Ala Sędłak dopłynęła na pierwszym miejscu (rocznik 05), a Kamila Josiak była szósta (rocznik 06). Na tym samym dystansie wśród chłopców rocznik 2005 Piotr Gilewski uplasował się tuż za podium, na czwartym miejscu, a Michał Gołębiowski był szósty.
Na dystansie 100 m „żabką” rocznik 05 Agata Klufczyńska dopłynęła na ósmym miejscu.
Ala Sędłak wywalczyła indywidualnie jeszcze jeden medal na 100 m stylem zmiennym, gdzie była druga.
Wśród chłopców na tym dystansie Piotr Gilewski był szósty.
Na koniec bloku 10-11 lat odbyły się również zmagania sztafet. Jedną z konkurencji była sztafeta mieszana 4x50m zmiennym. Nasza sztafeta w składzie: Igor Osiński, Agata Klufczyńska, Alicja Sędłak, Piotr Gilewski zajęła trzecie miejsce.
Igor Jaranowski zajął drugie miejsce na dystansie 100 m stylem motylkowym w kategorii 14-15lat. Rezultat 1:02.06 jest nowym rekordem klubu. Poprzedni rekord przetrwał 1,5 miesiąca i został poprawiony o ponad 1 sekundę. Igor systematycznie zbliża się do wyniku 0:59.99.
Na dystansie 100m stylem dowolnym w kat. 14-15 lat Natalia Milewicz zajęła drugie miejsce. Wynikiem 1:04.12 poprawiła swój własny rekord klubu. Na tym samym dystansie Zuzanna Grabowska była czwarta. Czwarty również dopłynął Mateusz Kwasowski. Na ósmych miejscach zmagania na tym dystansie ukończyli Norbert Wyrzykowski i Mateusz Donczyk.
100 m stylem klasycznym przyniosło kolejny rekord klubu, tym razem w kat. 13 lat. Jego autorem jest Kacper Kalinowski, który przepłynął ten dystans w 1:20.08. Kacper zajął pierwsze miejsce.
Na 100 m stylem grzbietowym w kat. 14-15 lat drugie miejsce zajęła Zuzanna Grabowska, a trzecie Norbert Wyrzykowski. W rywalizacji zawodników o rok młodszych Mateusz Donczyk dopłynął na czwartym miejscu.
Natalia Milewicz ustanowiła jeszcze jeden rekord klubu. Dystans 200 m stylem zmiennym pokonała w 2:41.31 i zajęła trzecie miejsce.
                                                                                                                                       T.R.
Sztafeta mieszana 4x100 m stylem zmiennym uplasowała się na trzecim miejscu. Sztafeta płynęła w składzie: Norbert Wyrzykowski, Mateusz Kwasowski, Igor Jaranowski, Natalia Milewicz.
Już w najbliższą sobotę odbędą się kolejne zawody pływackie w naszym regionie. Gospodarzem będzie Rypin.