VI Grand Prix Kujaw w Sprincie za nami. Zawody odbyły się w ostatnią sobotę na basenie w Inowrocławiu. Klub nasz reprezentowany był przez gimnazjalistów. Warto zwrócić uwagę na kategorię wiekową 15 lat i więcej, w jakiej przyszło im rywalizować. Czyli w zasadzie była to kategoria open, a zawodnicy Ósemki należeli w niej do najmłodszych.
Zawody odbyły się na dystansach 50- i 100-metrowych wszystkimi czterema stylami. Rywalizacja sztafet przebiegała stylem zmiennym.
W klasyfikacji medalowej 15 lat i więcej Ósemka zajęła drugie miejsce zdobywając łącznie 8 medali: 4 złote, 2 srebrne, 2 brązowe.
Dodatkowo na pływalni „Delfin” padło 5 nowych rekordów klubu.
Na początek odbyły się wyścigi na dystansach 50m.
- styl dowolny – Zuzanna Grabowska 5. m-ce i wynikiem 30.03 ustanowiony nowy rekord klubu
- styl dowolny – Mateusz Kwasowski 1. m-ce
- styl motylkowy – Paulina Królikowska 3. m-ce; Zuzanna Frankiewicz 5. m-ce
- styl motylkowy – Igor Jaranowski 5. m-ce
- styl grzbietowy – Natalia Milewicz 1. m-ce i wynikiem 24.84 ustanowiony nowy rekord klubu
- styl grzbietowy – Norbert Wyrzykowski 4. m-ce i wynikiem 30.25 ustanowiony nowy rekord klubu
- styl klasyczny – Jakub Wiśniewski 4. m-ce i wynikiem 32.46 ustanowiony nowy rekord klubu
Po krótkich dystansach przyszła kolej na odcinki 100m.
- dowolny – Zuzanna Grabowska 4. m-ce; Zuzanna Frankiewicz 5. m-ce; Mateusz Kwasowski 6. m-ce
- motylkowy – Paulina Królikowska 1. m-ce; Igor Jaranowski 2. m-ce
- grzbietowy – Norbert Wyrzykowski 1. m-ce
- klasyczny – Natalia Milewicz 3. m-ce; Jakub Wiśniewski 2. m-ce
Obie sztafety 4x50m stylem zmiennym zajęły trzecie miejsca. Sztafeta kobieca wypływała nowy rekord klubu 2:20.04.
Sztafety płynęły w składach:
- kobieca – Zuzanna Frankiewicz, Natalia Milewicz, Paulina Królikowska, Zuzanna Grabowska
- męska – Norbert Wyrzykowski, Jakub Wiśniewski, Igor Jaranowski, Mateusz Kwasowski.