21.05.2016
W sobotę 21 maja zakończyła się dwudniowa rywalizacja pływaków z roczników 2005 i 2006 w najważniejszych zawodach pływackich, a mianowicie w „Ogólnopolskich Drużynowych Zawodach dzieci 10 i 11 letnich”. Zawody te zaliczane są do imprez centralnych i na ich podstawie powstaje ranking pływaków z całej Polski.
Nasi zawodnicy zaprezentowali się znakomicie zdobywając łącznie 9 medali. Siedem indywidualnych i dwa drużynowe. W klasyfikacji medalowej zajęli zaszczytne drugie miejsce.
Najwięcej medali zdobyła Alicja Sędłąk
- 1 miejsce 200m stylem dowolnym, 2 miejsce 50m stylem motylkowym , 1 miejsce 100m stylem klasycznym oraz 2 miejsce 50m stylem dowolnym .
Kolejne dwa medale zdobył Miłosz Król
– 1 miejsce 100m stylem grzbietowym i 3 miejsce na 200m stylem zmiennym.
Jeden srebrny medal dołożył Adam Jackiewicz
na 100m stylem zmiennym.
Ostatnie dwa srebrne medale zdobyła męska sztafeta 4x50m stylem dowolnym i 4x50m stylem zmiennym, która popłynęły w składzie: Miłosz Król, Witold Sudziński, Igor Osiński i Piotr Gilewski
.
Bez medali, ale z dorobkiem punktów do klasyfikacji generalnej naszego klubu w zawodach startowali:
Kaczyńska Magdalena, Kasińska Sara, Klufczyńska Agata, Kamińska Nina, Josiak Kamila, Sulowska Estera
wśród dziewcząt oraz Jóźwicki Kasper, Kruczkowski Miłosz, Kornacki Wojciech, Gołębiowski Michał  wśród chłopców.
Trenerzy ocenili występy swoich zawodników za udane i wyciągnęli wnioski do dalszej pracy z zawodnikami.