2.06.2016

Już po raz piąty klub pływacki UKS "Ósemka" Toruń wraz ze Szkołą Podstawową nr 8 był gospodarzem zawodów pływackich "Już pływam". Zawody po raz kolejny zorganizowane zostały dla najmłodszych pływaków miasta Torunia. Jak co roku zawody cieszyły się dużym zainteresowaniem i do rywalizacji przystąpiło 130 zawodników i zawodniczek w czterech kategoriach wiekowych: 7,8,9 i 10 latkowie. Dzieci startowały w 4 konkurencjach na dystansach 25 metrowych stylami dowolnym (kraulem), grzbietowym, klasycznym (żabką) oraz motylkowym (delfinem).

Biorąc pod uwagę dzień, w którym zawody się odbywały (1.06), wszyscy zawodnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz smycze do kluczy. Dodatkowo, tym z najlepszymi wynikami, wręczono medale. Nie zabrakło też słodkich akcentów, bo przecież to Dzień Dziecka. Mimo tremy towarzyszącej młodym zawodnikom, wszyscy byli zadowoleni z przebiegu zawodów i swoich wyników.

Cała impreza nie odniosłaby takiego sukcesu, gdyby nie zaangażowanie wielu osób.
Pragniemy serdecznie podziękować: Dyrekcji Zespołu Szkół nr 8 w Toruniu, Komisji sędziowskiej, wychowawcom naszych klas pływackich, ratownikowi, Małgosi Weber oraz Natalii Budzyńskiej z klasy 2d gimnazjum, Alicji Sędłak z klasy 5b oraz fotografowi Sejmu Gimnazjum Asi Wegner za pomoc i wsparcie w sprawnym przebiegu zawodów.
Pragniemy również podziękować klubom, trenerom oraz samym zawodnikom, którzy po raz kolejny wzięli udział w pływackich obchodach Dnia Dziecka.
Do zobaczenia za rok!