- UKS Ósemka Toruń

Idź do spisu treści

Menu główne:

Kolejne zawody „Pływam na medal” za nami. W miniony piątek gościliśmy na pływalni przy ul. Bażyńskich prawie 300 pływaków z 18 klubów. W zawodach brały udział roczniki 2005-2009.
Na początek do rywalizacji przystąpili najmłodsi z roczników 2008 i 2009. Zawodnicy Ósemki w tej kategorii wiekowej zdobyli 4 medale: 1 złoty, 2 srebrne i 1 brązowy.
Złoty medal wypływała Julia Jackiewicz na 25m grzbietem. Wynik 20.84 jest rekordem klubu w kat. 8 lat. Medal w grzbiecie wywalczył również Igor Smułkowski klasyfikując się na drugim stopniu podium.
Na dystansie 25m stylem klasycznym Oliwia Szczodrowska zdobyła srebrny medal, a Wiktor Żywicki wywalczył brązowy medal. Wynik Wiktora 25.50 jest rekordem klubu w kat. 8 lat.
Oprócz medalowych pozycji pływacy Ósemki zajmowali również czołowe miejsca.
Na dystansie 25m dowolnym Julia Jackiewicz zajęła piąte miejsce w kat. 8 lat, a Aleksandra Czynszak czwarte miejsce w kat. 9 lat. Na tym samym dystansie wśród chłopców 8 lat Igor Smułkowski był piąty, a Wiktor Żywicki szósty.
Na dystansie 25m stylem grzbietowym Adrianna Mulska była szósta /8 lat/, a w kat. 7 lat Oliwia Szczodrowska piąta, Aleksandra Czynszak szósta, Victoria Pierzchalska ósma. Wśród chłopców Oliwier Sulowski był siódmy.
O dużym pechu może mówić nasza najmłodsza sztafeta 6x25m dowolnym, która zajęła czwarte miejsce tracąc do drugiej i trzeciej sztafety niecałą sekundę.
Sztafeta płynęła w składzie: Wiktor Żywicki, Matylda Kubik, Szymon Rogoziński, Adrianna Mulska, Igor Smułkowski, Julia Jackiewicz.
W klasyfikacji punktowej za 2 najlepsze starty kilkoro naszych zawodników zajęło czołowe miejsca:
Julia Jackiewicz – 2 m-ce w kat. 8 lat;
Aleksandra Czynszak – 5 m-ce w kat. 7 lat;
Igor Smułkowski – 4 m-ce w kat. 8 lat;
Wiktor Żywicki – 5 m-ce w kat. 8 lat.
Następnie wystartowali starsi zawodnicy z roczników 2005-2007. Zawodnicy 9-letni rywalizowali na dystansach 50-metrowych. Indywidualnie pływacy Ósemki stawali 14 razy na podium: 4 złote, 5 srebrnych i 5 brązowych. W rywalizacji sztafet doszły 3 kolejne medale, po 1 z każdego rodzaju kruszcu.