- UKS Ósemka Toruń

Idź do spisu treści

Menu główne:

Kilkuosobowa grupa naszych najmłodszych pływaków z roczników 2008-2009 wystartowała w sobotę w Grudziądzu. W ramach zawodów „Mali Mistrzowie” rywalizowali na dystansach 25m stylem dowolnym oraz grzbietowym. Przyglądając się wynikom widać, że nawet na dziecięcych zawodach setne sekundy odgrywają duże znaczenie.
Na dystansie 25m stylem dowolnym w kategorii 8 lat złoty medal zdobyła Julia Jackiewicz. Do wyrównania rekordu klubu zabrakło Julii zaledwie 0,02 sekundy. Adrianna Mulska była szósta. Wśród zawodniczek 7-letnich na czwartym miejscu uplasowała się Aleksandra Czynszak przegrywając brąz o 0,03 sekundy.
Na dystansie 25m stylem grzbietowym w kategorii 8 lat złoty medal dla Julii Jackiewicz, a brązowy zdobyła Adrianna Mulska. Wśród zawodniczek 7-letnich Oliwia Szczodrowska zajęła piąte miejsce.
Wśród chłopców na dystansie 25m stylem dowolnym w kategorii 8 lat brązowy medal zdobył Igor Smułkowski. Wiktor Żywicki był czwarty tracąc do trzeciego miejsca zaledwie 0,03 sekundy. W kategorii 7 lat Maciej Śliwiński był piąty. Na dystansie 25m stylem grzbietowym Igor Smułkowski był piąty.
Łącznie z Grudziądza nasi pływacy przywieźli 4 medale: 2 złote i 2 brązowe.