- UKS Ósemka Toruń

Idź do spisu treści

Menu główne:

W sobotę udaliśmy się na zawody do Brodnicy w poszukiwaniu przyszłych nadziei olimpijskich. Może nie za 4 lata, nie za 8, ale kto wie być może za 12 lat zobaczymy kogoś z tych zawodów na olimpijskiej pływalni.
Wystartowały tam roczniki 2005-2010. Wybrać można było wśród dystansów 50- i 100-metrowych. Przy czym roczniki młodsze rywalizowały tylko na krótszym dystansie. Obłożenie było dość spore, przykładowo w stylu dowolnym było po 20 serii. Łącznie nasz klub zdobył 19 medali: 6 złotych, 9 srebrnych i 4 brązowe.
Na początek były zmagania na 50 metrów. Kolejność konkurencji była zgodnie ze stylem zmiennym, a więc na początek motylek.
Na dystansie 50m stylem motylkowym: Adam Jackiewicz I m-ce w kat. 10 lat, Łukasz Donczyk II m-ce w kat. 9 lat, Igor Osiński II m-ce w kat. 11 lat.
Następnie przyszła kolej na styl grzbietowy i dwa drugie oraz jedno trzecie miejsce.
Drugie miejsca wywalczyły: Oliwia Klonowska w kat. 7 lat i młodsi oraz Julia Jackiewicz w kat. 8 lat. Na trzecim miejscu wśród chłopców 8 lat uplasował się Igor Smułkowski.
Kolejnym stylem była „żabka”. Na drugim miejsce w kat. 11 lat uplasowała się Agata Klufczyńska, Estera Sulowska była czwarta wśród zawodniczek 10-letnich, a Julia Jackiewicz piąta w kat. 8 lat.
Wśród chłopców złoty medal powędrował do Piotra Gilewskiego (kat. 11 lat), a brąz do Wiktora Żywickiego (kat. 8 lat). Szóste miejsca zajęli: Igor Smułkowski (8 lat) i Mateusz Stasik (9 lat).
W stylu dowolnym złote medale wypływali: Adam Jackiewicz (10 lat), Piotr Gilewski (11 lat). Srebrne medale powędrowały do: Wiktor Żywicki (8 lat) i Łukasz Donczyk (9 lat). Wśród dziewcząt Kamila Josiak była piąta w kat. 10 lat.
Na tym etapie zawody dobiegły końca dla roczników 2007-2009. W klasyfikacji najlepszych zawodników (suma punktów za dwa starty wg FINA) Wiktor Żywicki był drugi, a Julia Jackiewicz trzecia.
Po zakończeniu „pięćdziesiątek” rywalizacja przeniosła się na dystans dwa razy dłuższy. W stylu grzbietowym srebrny medal wywalczył Miłosz Król (kat. 11 lat).
W stylu klasycznym złoto powędrowało do Alicji Sędłak, a brąz do Agaty Klufczyńskiej.
„Kraulem” Alicja Sędłak była druga, a Nikola Wyrzykowska piąta. W kategorii chłopców złoty medal dla Miłosza Króla, a brązowy wywalczył Igor Osiński.
W klasyfikacji najlepszych zawodników Alicja Sędłak i Piotr Gilewski uplasowali się na drugich miejscach, a Adam Jackiewicz i Miłosz Król byli na trzecich w swoich kategoriach wiekowych.