Kilkoro zawodników naszego klubu wystartowało w weekend w Olsztynie na Grand Prix Warmii i Mazur w pływaniu. Dwudniowe zawody zorganizowane zostały w pięknym nowoczesnym kompleksie wodnym „Aquasfera”.
Łącznie do zawodów zgłoszonych zostało ponad 800 zawodników z 56 klubów zarówno z Polski jak i zagranicy. Zawody były dość mocno obsadzone. Pierwszego dnia pobitych zostało 5 rekordów Polski w różnych kategoriach wiekowych.
Pierwszego dnia zawodów zajęliśmy kilka punktowanych miejsc.
Na 200m stylem dowolnym Ala Sędłak zajęła 2. miejsce. Wynik 2:29.48 jest nowym rekordem klubu w kat. 11 lat. Również 2. miejsce Ala wywalczyła na dystansie 50m stylem dowolnym. Na 50m stylem klasycznym zajęła piąte miejsce.
Pierwszego dnia na podium wskoczył również Adam Jackiewicz, który zajął 3. miejsce na dystansie 50m stylem dowolnym. Wynikiem 34.02 Adam poprawił swój własny rekord klubu w kat. 10 lat. Na dystansie 50m stylem klasycznym Adam uplasował się tuż za podium na czwartym miejscu.
Na dystansie 50m stylem dowolnym Julia Jackiewicz była szósta, a Piotr Gilewski siódmy.
Miłosz Król był dwa razy ósmy na dystansach: 200m dowolnym i 100m motylkiem.
W niedzielę drugi dzień zawodów. Do młodszych kolegów dołączą gimnazjaliści, którzy w sobotę w Bydgoszczy zaprezentowali się bardzo dobrze, o czym już wcześniej pisaliśmy.