Grand Prix Warmii i Mazur DZIEŃ 2

Drugi dzień rywalizacji na obiekcie „Aquasfera” w Olsztynie przyniósł kolejne medalowe zdobycze.
Czterokrotnie na podium stanęła Ala Sędłak: złoto na 50m motylkiem, srebro na 100 dowolnym, srebro na 400 dowolnym (do 1. miejsca zabrakło 0,19 sek.), brąz na 100m zmiennym.
3 srebrne medale wywalczyli: Mateusz Kwasowski na 100m dowolnym, Igor Jaranowski na 50m motylkiem, Norbert Wyrzykowski na 50m grzbietem.
Brązowy medal i rekord klubu w kat. 15 lat wypływał Jakub Wiśniewski na 100m stylem klasycznym (1:09.74).
Tuż za podium na czwartych miejscach uplasowali się: Adam Jackiewicz na 50m stylem grzbietowym i 100m stylem zmiennym (1:25.30 rekord klubu w kat. 10 lat) oraz Igor Jaranowski na 400m stylem dowolnym.
Ponadto na 50m motylkiem piąte miejsca zajęli: Mateusz Kwasowski, Julia Jackiewicz i Adam Jackiewicz. Wyniki Julii i Adams są nowymi rekordami klubu odpowiednio w kat. 8 lat (51.43) i w kat. 10 lat (38.44).
Julia zajęła również 5. Miejsce na 50m grzbietem. Na tym samym dystansie Miłosz Król był szósty.
Na 100m zmiennym Jakub Wiśniewski był siódmy. Na tym samym dystansie w stylu dowolnym Adam Jackiewicz był szósty (z nowym rekordem klubu w kat. 10 lat 1:15.47), a Piotr Gilewski ósmy.
Sztafeta gimnazjalistów 4x50m stylem dowolnym (Mateusz Kwasowski, Jakub Wiśniewski, Igor Jaranowski, Norbert Wyrzykowski) zajęła szóste miejsce. Wynik 1:46.58 jest rekordem klubu w kat. 15 lat.
Ogólnie zawody stały na wysokim poziomie. Ustanowiono łącznie 9 nowych rekordów Polski w różnych kategoriach wiekowych.
Reprezentacja Ósemki wywalczyła łącznie 11 medali: 1 złoty, 7 srebrnych i 3 brązowe. Kilka razy nasi pływacy zajmowali 4. Miejsca, co przy odrobinie szczęścia mogło przynieść kolejne medalowe zdobycze. Poprawionych zostało kilka rekordów naszego klubu. Zajęliśmy również wysokie miejsce w klasyfikacji progresu zawodników: chłopcy poprawione wyniki o 7%, a dziewczęta o 6%, bądź inaczej 31 nowych rekordów życiowych na 42 osobostarty.