Dzisiaj zawodnicy naszego Klubu  „Ósemka” uczestniczyli w „Spotkaniu z Mistrzem",na które zostali zaproszeni przez Prezesa Kujawsko-pomorskiego Związku Pływackiego, Pana Macieja Bukowskiego.
         Tym wyśmienitym zawodnikiem był Radosław Kawęcki, który 12 grudnia, czyli dwa dni wcześniej,  na Mistrzostwach Świata w Kanadzie, po raz drugi obronił i po raz trzeci zdobył tytuł Mistrza Świata w pływaniu.  Razem z Panem Radosławem na spotkanie przyjechał, równie zasłużony dla polskiego pływania, trener najszybszych polskich zawodników, takich jak Radosław Kawęcki, Otylia Jędrzejczak i Paweł Korzeniowski, Pan Paweł Słomiński . Pan Paweł jest jednym z najlepszych trenerów oraz aktualnym Prezesem Polskiego Związku Pływackiego.
         Uczniowie mieli możliwość zadawania pytań obu Panom. Najwięcej pytań było jednak do aktualnego Mistrza Świata i dotyczyły przebiegu jego kariery, wyników osiąganych w młodości oraz czasu przeznaczonego na codzienne treningi.
Zarówno młodzi zawodnicy, jak i ich starsi koledzy, wyciągnęli odpowiednie wnioski z tego spotkania i kilka rad wzięli sobie do serca, gdyż popołudniowy trening przebiegł jeszcze lepiej niż zazwyczaj.  Spotkanie z tak wspaniałymi osobami zapadnie na długo w pamięci wszystkich obecnych na spotkaniu zawodników oraz trenerów Toruńskich Klubów.
        Na zakończenie spotkania obaj Panowie rozdawali autografy, a uczestnicy robili sobie zdjęcia ze sławnymi gośćmi. Na Pamiątkę tego spotkania Pan Radosław Kawęcki zrobił sobie selfie z dzieciakami i trenerami, które można oglądać na jego oficjalnym profilu na popularnym portalu społecznościowym. Bardzo dziękujemy za to spotkanie!

Radosław Kawęcki (ur. 16 sierpnia 1991 w Głogowie) – polski pływak, specjalizujący się w stylu grzbietowym, trzykrotny mistrz świata na krótkim basenie na dystansie 200 metrów (2012, 2014 i 2016), trzykrotny mistrz Europy (2012, 2014, 2016), dwukrotny wicemistrz świata (2013, 2015), sześciokrotny mistrz Europy na krótkim basenie na dystansie 100 (2011 i 2015) i 200 (2011, 2012, 2013 i 2015) metrów[2][3], wicemistrz Europy na krótkim basenie w 2009, mistrz Europy juniorów.

Paweł Słomiński (ur. 8 kwietnia 1967 w Stalowej Woli) W 1993 ukończył studia. W 1995 został trenerem sekcji pływackiej wielosekcyjnego klubu sportowego AZS-AWF Warszawa, a w latach 2009–2013 był prezesem zarządu tego klubu. Wśród trenowanych przez niego zawodników znaleźli się medaliści igrzysk olimpijskich, mistrzostw świata i Europy (m.in. Otylia Jędrzejczak i Paweł Korzeniowski). Paweł Słomiński był m.in. trenerem pływackiej kadry narodowej  i wiceprezesem Polskiego Związku Pływackiego, w 2012 został prezesem Warszawsko-Mazurskiego Okręgowego Związku Pływackiego.
W 2004 odznaczony Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski. Wyróżniany tytułem „Trenera Roku” w plebiscycie „Przeglądu Sportowego” (2002, 2004, 2005).