- UKS Ósemka Toruń

Idź do spisu treści

Menu główne:

Nowy rok pływania na szczeblu wojewódzkim rozpoczęliśmy w Rypinie, gdzie kilkuosobowa grupa pływaków Ósemki wystartowała w Indywidualnych Mistrzostwach Województwa Kujawsko-Pomorskiego.
Kategorie wiekowe były ustawione przedziałami i w większości nasi zawodnicy musieli o medale rywalizować ze starszymi rocznikami.
Łącznie z Rypina zostało przywiezionych 8 medali: 2 srebrne i 6 brązowych.
Ala Sędłak wywalczyła 3 medale: srebro na 100 motylkiem, brąz na dystansach 50 dowolnym i 200 zmiennym. Na 100 dowolnym zajęła piąte miejsce.
Trzy brązowe medale powędrowały do Adam Jackiewicza: 50m dowolnym, 50m grzbietem, 50m motylkiem. Na dystansie 100m stylem zmiennym Adam zajął piąte miejsce.
Jakub Wiśniewski wypływał dwa medale: srebro na 200 klasycznym i brąz na 100m „żabką”. Jednocześnie wyniki odpowiednio 2:37.85 oraz 1:10.99 są nowymi rekordami klubu w kat. 16 lat.
Oprócz Kuby nowe rekordy klubu ustanowili również pozostali szesnastolatkowie:
Mateusz Kwasowski na dystansach: 100m zmiennym 1:07.12; 50m dowolnym 25.91; 100m dowolnym 57.35;
Norbert Wyrzykowski na dystansach: 100m grzbietem 1:03.59; 200m grzbietem 2:21.69.
Miejsca w czołowej ósemce zajęli również: Miłosz Król dwukrotnie szósty na 50 motylkiem i 100 motylkiem; Igor Osiński szósty na 100m zmiennym; Piotr Gilewski ósmy na 50m klasycznym.