Idź do spisu treści

Menu główne:

Strona 113

II Zawody Pływackie o Puchar Burmistrza Świecia

W niedzielę reprezentacja Ósemki wzięła udział w zawodach pływackich o puchar burmistrza Świecia.

Łącznie pływacy wywalczyli 21 medali (11 złotych, 5 srebrnych, 5 brązowych) zajmując trzecie miejsce w klasyfikacji medalowej.

2 złote medale przywieźli: Oliwia Klonowska na 25m i 50m kraulem, Julia Jackiewicz na 25m motylkiem i 50m dowolnym, Adam Jackiewicz na 50m motylkiem i 100m żabką. Wynik Adama 33.37 na 50m motylkiem jest nowym rekordem klubu.

Po 2 medale różnych kolorów wywalczyli: Iga Tkaczyk (złoto na 25m dowolnym i srebro na 25m grzbietem), Natalia Czarnomska (złoto na 25m motylkiem, brąz na 50m żabką), Wiktor Żywicki (złoto na 100m dowolnym i srebro na 50m dowolnym), Igor Osiński (złoto na 100m dowolnym i srebro na 200m dowolnym), Julia Szczodrowska (2 x brąz na 100m grzbietem i 100m dowolnym).

Złoto na 50m klasykiem zdobyła Natalia Kubik. Na takim samym dystansie stylem grzbietowym Natalia była piąta.

Oliwia Szczodrowska zdobyła brązowy medal na 50m dowolnym. Na 50m stylem klasycznym Oliwia była tuż za podium na czwartym miejscu.

Również brązowy medal na 50m dowolnym wypływała Natalia Lipińska. Na 25m grzbietem Natalia była siódma.

2 srebrne medale powędrowały do naszych sztafet mieszanych stylem dowolnym.
Sztafeta 4x25m płynęła w składzie: Oliwia Klonowska, Natalia Lipińska, Michał Nowicki, Jan Jackowski.
Z kolei w sztafecie 4x50m wystąpili: Julia Jackiewicz, Natalia Kubik, Igor Smułkowski, Wiktor Żywicki.

Ponadto zajęliśmy kilka miejsc w czołowej ósemce. Patrycja Piechocka była czwarta na 25m dowolnym.
Na piątych miejscach zawody ukończyli: Matylda Kubik (50m dow), Bruno Kulik (50m grzbietem), Igor Smułkowski (50m grzbietem i 50m żabką), Miłosz Król na 50 motylkiem. Miłosz był również czwarty na 100m grzbietem.
Siódmy był Mateusz Stasik na 100m klasykiem. Ósme miejsca zajęli: Michał Nowicki na 25m dowolnym oraz Jan Jackowski na 25m grzbietem.

W klasyfikacji FINA za 2 najlepsze starty pierwsze miejsca zajęli: Iga Tkaczyk, Oliwia Klonowska, Julia Jackiewicz oraz Adam Jackiewicz. Wiktor Żywicki był drugi, a Natalia Czarnomska i Julia Szczodrowska na trzecich miejscach.

Następne zawody już w najbliższa sobotę w Brodnicy.