Warta Poznań - UKS Ósemka Toruń

Warta Poznań

Puchar KS Warta Poznań

23.02.2019 Poznań

23 Lutego, 8 pływaków Ósemki Toruń, brało udział w Ogólnopolskich Zawodach o Puchar KS Warta Poznań.

Co to był za dzień!!

Stawiło się 600 zawodników z 52 klubów z całej Polski. Zawody miały miejsce na Termach Maltańskich, gdzie 50metrowy basen można podzielić na 2 części - dzięki czemu zawody rozgrywane były na 25 metrach.

Nasi zawodnicy rozpoczęli zawody pierwszymi w swoim życiu startami na dystansie 100m stylem zmiennym. Stres jaki towarzyszył szczególnie dziewczynkom okazał się bardzo mobilizujący, bo spisały się na medal. Natalia Lipińska zdobyła srebrny medal, Oliwia Klonowska brązowy, a Martyna Motylewska zajęła 5 miejsce. Chłopcy popłynęli równie dobrze - Artur Szyburski był drugi, Nikodem Dankowski czwarty.

Pozostałe medale:

Złote:
Iga Tkaczyk - 25m dowolnym & 50m dowolnym
Oliwia Klonowska - 50m dowolnym
Artur Szyburski - 50m klasycznym /nowy rekord klubu w kategorii chłopców 9 lat - 0:48;22/

Srebrne:
Oliwia Klonowska - 50m grzbietowym

Brązowe:
Iga Tkaczyk - 50m grzbietowym
Nikodem Dankowski - 50m dowolnym & 50m grzbietowym
Rafał Szyburski - 50m klasycznym

Tuż za podium plasowali się:
Natalia Lipińska - 5 miejsce 50m dowolnym, 9 miejsce 50m grzbietowym
Martyna Motylewska - 10 miejsce 50m dowolnym, 8 miejsce 50m grzbietowym
Miłosz Wrześniewski - 9 miejsce 100m zmiennym
Rafał Szyburski - 10 miejsce 100m zmiennym
Artur Szyburski - 9 miejsce 50m dowolnym

Łącznie nasza mała reprezentacja wywalczyła 12 medali i w klasyfikacji generalnej klubów zajęliśmy 3 miejsce!!

W klasyfikacji wielobojowej FINA, za 2 najlepsze starty Iga Tkaczyk była najlepsza wśród dziewczynek z rocznika 2011. Oliwia Klonowska zajęła drugie miejsce w roczniku 2010.
Wśród chłopców Artur Szyburski był drugi w roczniku 2010.