Wielkanocne zawody pływackie - UKS Ósemka Toruń

Kiedy? Sobota 27/04/2019
Co? XIII Wielkanocne Zawody w Pływaniu
Gdzie? Bydgoszcz

1 miejsce w klasyfikacji medalowej w kat. 9 lat
Łącznie 12 medali: 4 złote, 3 srebrne, 5 brązowych, z czego 10 indywidualnie i 2 w sztafetach.
Tak w skrócie można podsumować udział pływaków Ósemki w bydgoskich zawodach.
Patrycja Piechocka – brąz na 25m motylkiem, 6. m-ce na 50m dowolnym;
Miejsca poza podium zajęli: Natalia Lipińska (dwukrotnie 4. na 50m dowolnym i 50m klasycznym), Martyna Motylewska (4. na 50m grzbietowym i 5. na 50m dowolnym), Aleksandra Giemza (6. na 50m grzbietowym i 10. na 50m dowolnym), Ignacy Kardacz (9. na 50m grzbietowym i 13. na 50m dowolnym), Adrian Podlas (11. na 50m dowolnym i 50m grzbietowym).

Sztafety mieszane 4x25m dowolnym wywalczyły 2 medale: złoty i brązowy.
Złota sztafeta płynęła w składzie: Oliwia Klonowska, Nikodem Dankowski, Artur Szyburski, Natalia Lipińska.
Sztafeta, która zdobyła brązowy medal płynęła w składzie: Miłosz Wrześniewski, Patrycja Piechocka, Martyna Motylewska, Rafał Szyburski.

W klasyfikacji najlepszych pływaków wg punktacji za 2 starty Artur Szyburski zajął I miejsce, a Nikodem Dankowski był II. Oliwia Klonowska uplasowała się na III miejscu.