Wiosenne zawody pływackie - UKS Ósemka Toruń

Menu główne:

Wiosenne zawody pływackie

I Wiosenne zawody w Bydgoszczy

9.03.2019

W sobotę reprezentacja Ósemki stawiła się w Bydgoszczy gdzie rozegrane zostały I Wiosenne Zawody Pływackie Wakacje.pl.

Nasi zawodnicy 9 razy stawali na podium zawodów.

Dwukrotnie na najwyższym stopniu podium stanęli:
Julia Jackiewicz na 50m dowolnym i 50m motylkowym;
Oraz Adam Jackiewicz na 100m klasycznym i 100m zmiennym. Wynik na 100 zmiennym (1:10.26) jest nowym rekordem klubu w kat 13 lat.

Dwukrotnie na podium była również Natalia Czarnomska: srebro na 50m grzbietowym oraz brąz na 50m dowolnym.

Brązowe medale na dystansie 50m klasycznym wypływali: Konrad Janiszewski i Wiktor Żywicki.

Na podium była również nasza sztafeta 4x50m dowolnym mix w kat. 11 lat. Sztafeta zdobyła srebrny medal i płynęła w składzie: Wiktor Żywicki, Matylda Cziczak, Igor Smułkowski, Julia Jackiewicz.

Ponadto nasi zawodnicy zajęli wiele miejsc w czołowej ósemce:
Aleksandra Czynszak – 50m motylkowym (8.)
Weronika Giedrys – 100m grzbietowym (8.)
Paweł Kołodziejski – 50m motylkowym (8.)
Miłosz Król – 100m grzbietowym (6.)
Matylda Kubik – 50m grzbietowym (7.)
Bruno Kulik – 50m dowolnym (7.)
Wojciech Markowski – 50m klasycznym (6.)
Stanisław Nawrocki – 50m klasycznym (5.)
Natalia Plińska – 50m dowolnym (7.)
Marcel Podlaszczak – 50m motylkowym (8.)
Igor Smułkowski – 50m grzbietowym (8.)
Julia Szczodrowska – 50m motylkowym (5.) oraz 50m dowolnym (6.)
Oliwia Szczodrowska – 50m klasycznym (6.)
Justyna Wachowska – 50m motylkowym (7.)
Patryk Wyczółkowski – 50m dowolnym (6.) oraz 50m grzbietowym (7.)
Wiktor Żywicki – 50m dowolnym (5.)

Na czwartym miejscu ukończyła rywalizację również nasza sztafeta 4x50m dowolnym mix 12 lat, która płynęła w składzie: Konrad Janiszewski, Julia Szczodrowska, Paweł Kołodziejski, Zuzanna Osielska.

Ponadto nasi zawodnicy z bydgoskiej pływalni przywieźli 48 nowych rekordów życiowych.

Tytuł najlepszej zawodniczki zawodów w kat. 11 lat trafił do Julii Jackiewicz. W kategorii 10 lat Natalia Czarnomska była trzecia. Adam Jackiewicz był drugi w kat. 13 lat

Na zawodach w Bydgoszczy w ramach I Wiosennych Zawodów Pływackich Wakacje.pl rywalizowali również nasi najmłodsi zawodnicy. W bloku I pływacy Ósemki wywalczyli 8 medali: 2 złote, 4 srebrne  i 2 brązowe.

Złoty medal wypływał Artur Szyburski na dystansie 50m klasycznym. Artur był również na piątym miejscu na tym samym dystansie stylem dowolnym.

Dwa srebrne medale trafiły do Oliwii Klonowskiej. Zdobyła je na dystansie 50m stylami: dowolnym i grzbietowym.

Srebrny medal wywalczyła również Iga Tkaczyk na 25m dowolnym. Na dystansie 25m grzbietowym Iga była czwarta.

Nikodem Dankowski zdobył srebrny medal na 50m dowolnym. Nikodem był piaty na 50m grzbietowym.

Brązowy medal trafił do Martyny Motylewskiej za 50m grzbietowym. Na 50m dowolnym Martyna uplasował się tuż za podium.

Po brązowy medal na 50m klasycznym popłynął również Rafał Szyburski.

Zajęliśmy również kilka miejsc w czołowej ósemce w poszczególnych konkurencjach.
Natalia Lipińska była piąta na 50m klasycznym oraz szósta na 50m grzbietem.
Miłosz Wrześniewski był ósmy na 50m dowolnym.

Na koniec odbyły się wyścigi sztafet na dystansie 8x25m dowolnym. Złoto wywalczyła ekipa Ósemki w składzie: Oliwia Klonowska, Artur Szyburski, Natalia Lipińska,
Rafał Szyburski, Patrycja Piechocka, Miłosz Wrześniewski, Martyna Motylewska, Nikodem Dankowski.