Z Ikarem na Fali - UKS Ósemka Toruń

Z Ikarem na Fali

6.07.2019  byliśmy w Bydgoszczy na Ogólnopolskich Zawodach Pływackich z Ikarem na Fali. Zawody organizowane przez UKS TYTAN przy SP 65 w Bydgoszczy miały cel charytatywny, którym była pomoc finansowa w leczeniu onkologicznym 9-letniej Alicji (uczennica SP65) oraz pomoc rodzicom zmarłej niestety Gabrysi (była uczennica SP65), którzy walcząc o życie córki w klinikach onkologicznych za granicą popadli w kłopoty finansowe. W czasie zawodów odbywało się szereg akcji jak np. licytacje czepków Alicji Tchórz i Radosław Kawęckiego.

Z czysto sportowego punktu pływacy Ósemki przywieźli 30 medali (11 złotych, 11 srebrnych i 8 brązowych), zajmując drugie miejsce w kategorii medalowej plasując się za Piętnastką Bydgoszcz.

Podwójne złota przywieźli: Julia Jackiewicz, Adam Jackiewicz i Wiktor Żywicki. Julia płynęła na 50m dowolnym i 100m zmiennym. Adam rywalizował na 100m grzbietowym i 100m motylkowym. Wynik Adama na 100m grzbietowym 1:08.28 jest nowym rekordem klubu w kat. 13 lat. Z kolei Wiktor wywalczył medale na 100m dowolnym i 50m klasycznym. Wynik Wiktora na 50m klasycznym 41.31 jest nowym rekordem klubu w kat. 11 lat.
Po dwa medale: 1 złoty i 1 brązowy wywalczyły Oliwia Klonowska i Justyna Wachowska. Oliwia płynęła na dystansach: 25 dowolnym (1.) i 25m grzbietem (3.), z kolei Justyna na 100m dowolnym (1.) i 50m dowolnym (3.). O dwa srebrne medale swoją kolekcję powiększyli: Julia Szczodrowska (50m dowolnym i 100m zmiennym) i Patryk Wyczółkowski (100m dowolnym i 100m grzbietowym). Dwa medale wypływali również: Matylda Cziczak (srebro na 100m dowolnym i brąz na 50m dowolnym), Konrad Janiszewski (srebro na 50m klasycznym i brąz na 100m dowolnym) i Miłosz Król (2 brązowe: 100m dowolnym i 100m grzbietowym).

Medale z Bydgoszczy przywieźli również:
Natalia Lipińska: złoty na 50m klasycznym, na tym samym dystansie stylem dowolnym Natalia była tuż za podium;
Jagoda Banaszek: złoty na 100m zmiennym, Jagoda była również 7. na 50m dowolnym;
Matylda Kubik: złoty na 50m grzbietowym, Matylda była 8. na 50m dowolnym;
Aleksandra Czynszak: srebro na 100m dowolnym, Ola zajęła 5-te miejsce na 50m dowolnym;
Wojciech Markowski: srebro na 100m zmiennym, 4-te miejsce na 50m klasycznym;
Igor Smułkowski: srebro na 100m grzbietowym, 6-te miejsce na 50m klasycznym;
Oliwia Szczodrowska: brąz na 100m dowolnym, 6-te na 50m klasycznym;
Maciej Śliwiński: brąz na 50m dowolnym, 4-te miejsce na 50m klasycznym.

Zajęliśmy również wiele czołowych miejsc poza podium. Nasz klub reprezentowali również: Zuzanna Ułanowicz, Alicja Wrońska, Patrycja Piechocka, Zofia Cerowska, Maciej Prażniewski, Marcel Podlaszczak, Jan Prusiński, Oliver Pełka, Jan Jackowski.

Dwa medale przywiozły również nasze mieszane sztafety, które ukończyły zmagania na drugich miejscach. Sztafeta 4x25m dowolnym 9 lat płynęła w składzie: Natalia Lipińska , Jan Jackowski, Oliwia Klonowska, Jan Prusiński. Sztafeta 4x50m dowolnym 10-12 lat płynęła w składzie: Konrad Janiszewski, Julia Szczodrowska, Wiktor Żywicki, Julia Jackiewicz.

W klasyfikacji najlepszych zawodników za 2 starty wg punktacji FINA:
Julia Jackiewicz zajęła 1. miejsce w kat. 11 lat;
Oliwia Klonowska była 2. w kat. 9 lat;
Justyna Wachowska była 3. w kat. 10 lat.;
Wiktor Żywicki był 2. w kat. 11 lat;
Adam Jackiewicz był 3. w kat. 13 lat.